banner6

Perde gerisinde 'diplomatik girişimler'

banner37

Kıbrıs’ın kuzey ve güneyindeki ticaret odalarının davetiyle gerçekleştirilen akşam yemeğinde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile DİSİ Başkanı Averof Neofitu bir araya geldi.

Perde gerisinde 'diplomatik girişimler'
banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, , geçtiğimiz Salı akşamı DİSİ Başkanı Averof Neofitu ile yemekte bir araya geldi. Kıbrıs’ın kuzey ve güneyindeki ticaret odalarının davetiyle gerçekleştirilen akşam yemeğinde, müzakerelerin tekrar başlaması için çalışmalar yapıldığı öğrenildi.

DİSİ Başkanı Neofitu, güneydeki devlet radyosuna yaptığı açıklamada, görüşmeyi doğrularken görüşmenin iki bölgenin iş insanlarının yaşanan gelişmelerden rahatsız olduğunu ve ara yol bulmak için girişimler yaptıklarını kaydetti.

Cyprus Mail'in haberine göre, Neofitu görüşmenin iyi bir atmosferde geçtiğini de kaydederek, görüşmede ağırlıklı olarak Kıbrıs sorununun konuşulduğunu belirtti. 

Neofitu açıklamasının devamında, DİSİ ve Güney Kıbrıs’ın düşüncelerinde bir değişiklik olmadığını ve iki toplumlu, iki bölgeli federal bir Kıbrıs için çaba göstermekten vazgeçmediklerini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 13:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104