Personel hak arıyor,vatandaş mağdur oluyor

banner37

Koop-Sen, Koop-Bank yönetimiyle toplu iş sözleşmesi içeriğinde anlaşmaya varılamadığı, bankanın anlaşmaya yanaşmadığı gerekçesiyle başlattığı greve devam ederken, vatandaş da banka işlemlerini yapamadığı, maaşlarını alamadığı için mağdur oldu

Personel hak arıyor,vatandaş mağdur oluyor
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Kooperatif Görevlileri Sendikası (Koop-Sen), Kooperatif Merkez Bankası (Koop-Bank) yönetimiyle toplu iş sözleşmesi üzerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle dün de tam gün grev yaptı.


Koop-Sen, Koop-Bank idaresiyle toplu iş sözleşmesi içeriğinde anlaşmaya varılamadığı ve bankanın anlaşmaya yanaşmadığı gerekçesiyle hafta başı grev başlatmıştı.


Pazartesi ve çarşamba günü gerçekleştirilen grevlerin üçüncüsü de dün yapıldı.


Eylemin 3’üncü gününde 309 personel Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası önünde toplanarak hak mücadelesi verirken, birçok vatandaş da bankadaki işlemlerini yaptıramadığı için mağduriyet yaşıyor.


Maaşlarını alamayan, faturalarını yatıramayan vatandaş ise sorunun biran önce çözülmesini istiyor.

Güröz: Tüm şubeler kapalı

banner134


Kooperatif Görevlileri Sendikası (Koop-Sen) Genel Başkanı Mehmetali Güröz, halen grevde olduklarını belirterek, 309 üyenin Koop-Bank Merkez binası önünde olduğunu kaydetti.


Güröz, Kooperatif Merkez Bankası’na bağlı bütün bölgelerdeki şubelerin kapalı olduğunu vurgulayarak, grevin dün 3’üncü günü olduğunu kaydetti.


Kooperatif Şirketler Mukayyidi Kemal Deniz Dana’nın orta yolu bulmak ve uzlaşıyı sağlamak için hakem olarak tayin edildiğini söyleyen Güröz, mukayyidin personelle uzlaşıya vardığını fakat yönetimle uzlaşı sağlanamadığını belirtti.


Güröz, konunun Başbakanlığa gittiğini ve orada da çözüme ulaşamadığını söyleyerek, dünkü gelişmelere göre greve devam edip etmeyeceklerinin belli olacağına vurgu yaptı.


Şu an vatandaşın ödenemediğini veya herhangi bir işlem yapamadığını kaydederek, sadece elektronik hizmetlerden yararlanılabildiğini söyledi.


Güröz, “Banka Yönetimi 2020 Aralık’ta hangi noktadaysa bugün de aynı noktadadır. Mali olmayan konularda dahi hiçbir adım atmaya yanaşmıyor” dedi.


Güroz, hafta sonunun da görüşmeler açısından hareketli geçebileceğini, bir anlaşmaya varılmazsa 5 Haziran Pazartesi de grev yapacaklarını, anlaşma sağlanamaması durumunda grevin devam edeceğini söyledi.


Güröz, sendikanın, 2012 sonrası banka ve iştiraklerinin kötü durumda olması nedeniyle feragat ettiği hak ve menfaatlerin kısmen telafi edilmesi ve maddi olmayan bazı hususlar talep ettiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 hafta Önce

Sabahin golgesinde oturmus kahve icip muhabbet ediyorlar!!!! Buna da grev diyorlar !!! Sıkıyorsa 12 nin sıcaginda da gorelim sizi bankanin onunde!!! Rahatliktan ne yapacaginizi sasiriyorsunuz v

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75