banner6

Pet şişeler büyük tehlike…

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolundaki refüjlerin içerisi, gelişi güzel atılan çöplerle dolu. Biriken çöplerin çirkin görüntüsü, ülkesini seven herkesin tepkisine neden oluyor. Bilinçsizce sağa sola atılan plastik şişelerin doğayı yavaş yavaş yok ettiğine dikkat çeken çevreciler, hem çevresini kirletenlere, hem de ilgililere, çevreye sahip çıkmaları için çağrı yaptı ve “Yapmayın. Yazıktır. Çevre kirliliği felakettir” diye ekledi

Pet şişeler büyük tehlike…
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerindeki refüjlerin içerisi gelişi güzel atılan çöp yığınlarıyla dolu. Biriken çöplerin çirkin görüntüsü, ülkesini seven herkesin tepkisine neden oluyor.

“Duyarsızız” diyen vatandaşlar, refüj içlerinin ve yol kenarlarının plastik şişeler, teneke kutular, yiyecek ve içecek ambalajlarıyla dolup taştığını belirterek, hem çevresini kirletenlere, hem de ilgililere, çevreye sahip çıkmaları için çağrı yaptı.

İlgililerin de duyarsızca çevreye çöp atanlar kadar sorumsuz olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, refüj ve yol kenarlarının en son ne zaman temizletildiğini sorguladı.

Bilinçsizce sağa sola atılan plastik şişelerin ise büyük tehlike oluşturduğuna dikkat çeken çevreciler, şöyle devam etti:

“Çevreye haksızlık yapıyoruz. Yapmayın. Yazık. Yiyip içtiğimiz yiyecek ve içeceklerin ambalajlarını çöpe atmak yerine sokağa fırlatmayın. Çevre kirliliği felaketi getirir. Kirlilik, yeryüzünde yaşayan tüm canlıların sağlığını kötü yönde etkiler. Gelecek nesillere temiz çevre bırakmak için çevreyi temiz tutmalıyız. Bilinçsizce sağa sola attığımız plastik ürünler doğada uzun süre çürümeden kalıyor. Bu, çevre için büyük tehlikedir. Korumak bizim elimizde. Çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri mutlaka yapmalıyız. Aksi halde doğa kendisini yenileyemez ve dengesini koruyamaz hale gelecek. Ülke çöplükten geçilmeyecek.”

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 10:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110