banner6

PGM Müdürü Meclis'te

banner37

Cumhuriyet Meclisi önünde çıkan ve Meclis’in damına bazı eylemcilerin çıkmasıyla sonuçlanan eylemle ilgili olarak Cumhuriyet Meclisi harekete geçti.

PGM Müdürü Meclis'te
banner151

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hüseyin Angolemli, eylemlerin ardından Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nu Meclis’e çağırdı.

Saat 13.30 sularında Meclis’e gelen PGM Müdürü Manavoğlu ile Meclis Başkanı Hüseyin Angolemli şu sıralarda eylemle ilgili toplantı yapıyor.

Öte yandan KIBRIS’ın elde ettiği bilgilere göre, Yeniden Doğuş Partisi Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun CTP Milletvekili Doğuş Derya’ya yönelik yaptığı saldırı ise Meclis iç tüzüğü gereğince Meclis’te değerlendirilecek.

Cumhuriyet Meclisi Başkan Hüseyin Angolemli bugün gerek Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu’nda, gerek Meclis avlusunda gerekse Meclis çatısında yaşanan istenmeyen olayların meydana gelmesini esefle kınadığını ifade etti.

Angolemli yaşanan güvenlik zaafiyeti konusunda Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nu Meclis Başkanlığına çağırarak gelişmelerle ilgili malumat aldı ve yasalar çerçevesinde olaylara karışanlar hakkında da gerekli soruşturmanın başlatılmasını istedi.

Angolemli ayrıca Genel Kurul içerisinde cereyan eden olaylarla ilgili olarak Meclis tutanaklarının, ses ve video kayıtlarının da incelenerek Meclis İçtüzüğü uyarınca gerekenin yapılacağını ifade etti.

Bu çerçevede demokrasinin ve yasaların KKTC Cumhuriyet Meclisi için vazgeçilmez olduğu, yaşanan olaylar nedeniyle provokasyona gelinmeden uzlaşı kültürü ile halkımıza yakışır şekilde aklı selim olunması gerekliliğine vurgu yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 14:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110