Piknik tüpü evi küle çevirdi

banner37

Arapköy’de Laleli Sokak üzerinde bulunan bir evde piknik tüpünün çekyat üzerine devrilmesi sonucu çıkan yangın Mirdat çiftinin evinde büyük hasara neden oldu

Piknik tüpü evi küle çevirdi
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Arapköy’de dün saat 14.30 sıralarında Laleli Sokak üzerinde bulunan bir evde piknik tüpünün çekyat üzerine devrilmesi sonucu çıkan yangın, büyük hasara neden oldu.

Yangın, kısa sürede olay yerine giden Girne itfaiyesine bağlı ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangının kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışmaları yapıldı.

Abdulgani ve Şifa Mirdat çiftinin köyde kaldığı küçük evdeki mutfak bölümünde, üzerinde yemek pişirdiği piknik tüpüne yanlışlıkla çarpması sonucu çekyatın üzerine devrilmesi sonrası meydana gelen yangında alevler bir anda evi sardı.

Alevlerin kısa sürede evi sarması sonrası paniklenen yaşlı çifti, kendilerini son anda dışarıya atarak canlarını kurtarırken, evin büyük bir bölümü yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yangın sonrası çaresizlik içinde feryat ederek maddi durumlarının kötü olduğuna değinen 68 yaşındaki Şifa Mirdat, gidecek bir yerlerinin olmadığını, tek geçim kaynaklarının maaşları olduğunu söyledi.

Ayrıca hem kendisi hem de eşinin sağlık sorunlarının olduğunu belirten Şifa Mirdat, ayaklarında varis problemi olduğunu, 83 yaşındaki kocasının da yeni ‘Bypass’ ameliyatı geçirdiğini anlattı.

banner134
Yangın sebebiyle meydana gelen hasarı karşılayamayacaklarını ifade eden yaşlı çift, tek umutlarının kendilerine uzanacak bir yardım elinin olduğunu belirtti.

Abdulgani ve Şifa Mirdat’a ait ikametgâhın mutfak kısmında, Abdulgani Mirdat’ın yemek yapmak istediği esnada yanmakta olan piknik tüpüne yanlışlıkla çarpması sonucu çekyatın üzerine düşmesiyle meydana gelen yangında evde büyük hasar oluştu.

Yangını fark eden komşuların ilk müdahalesi, alevlerin şiddetini biraz da olsa azaltmayı başardı.

Olay yerine gelen Girne bölgesine bağlı yangın itfaiye ekipleri, alevleri evin tümüne hasar vermeden söndürmeyi başardı.

Mirdat çiftinin evinde çıkan yangın sonucu, mutfak içerisinde bulunan çekyat, çamaşır makinesi, derin dondurucu, mutfak dolapları, iki adet televizyon, bir adet yatak, masa ve sandalyeler yanarak hasar meydana gelirken, diğer odalar ise çıkan isten dolayı zarar gördü.

Yangın dolayısıyla evin neredeyse tamamı hasar gören Mirdat çifti, tek başlarına olduklarını ve onlara yardım edecek kimseleri olmadığını vurguladı.

Mirdat çifti mağdur olduklarını söyleyerek, tüm yardımsever vatandaşların maddi ve manevi desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75