banner6

Pile huzursuz

banner37

KKTC polisi ile Rum polisinin BM gözetimindeki karma köy Pile’de gerçekleştirdiği ortak operasyon sonucunda kapatılan 8 kumarhane, yeniden faaliyete geçti.

Pile huzursuz
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Birleşmiş Milletler (BM) gözetimindeki karma köy Pile’de, geçtiğimiz kasım ayında düzenlenen ortak operasyon sonucu kapatılan 8 kumarhanenin yeniden faaliyete başladığı öğrenildi.

İnternet kafe ve bar adı altında faaliyet gösterdiği öne sürülen kumarhanelerin, köyde yaşayan Türk ve Rumlarda ciddi huzursuzluk yarattığı belirtildi.

Gazetemize konuşan güvenilir bir kaynak, farklı isimlerde ve köyün çeşitli bölgelerinde toplam 8 kumarhanenin faaliyete yeniden başladığını söyledi.

Kumarhanelerin tümünün de işletmelerini Kıbrıslı Rumların yaptığını belirten güvenilir kaynak, Pile’de ki kumarhane binalarının 7’sinin Kıbrıslı Türk’e, birinin de Kıbrıslı Rum’a ait olduğunu bildirdi.

Söz konusu kaynak, 2 Kasım 2016 tarihinde, KKTC ve Rum polisinin eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonun ardından yaklaşık 1 hafta sonra bazı kumarhanelerin “internet kafe” veya “ bar” adı altında faaliyete başladıklarını dile getirdi.

Güvenilir kaynak, Pile’de, kumarhaneler nedeniyle, geçmişte 2 kişinin cinayet sonucu yaşamanı yitirdiğini hatırlatarak, burada yaşayan iki toplum bireylerinin de ciddi tehlike altında olduğunu ifade etti.

Pile’de yaşayan insanların bu tür yapılaşma ve faaliyetler nedeniyle ciddi tedirginlik yaşadığına dikkat çekildi.

Operasyon nasıl olmuştu?

Kıbrıslı Türk ve Rum polisler, Birleşmiş Milletler (BM )gözetiminde, 2 Kasım 2016 tarihinde, ara bölgedeki karma köy Pile’de, eşzamanlı büyük bir operasyona imza atmıştı. Polisler, Pile’de ki, “İnternet kafe ve “bar” adı altında faaliyet gösteren yasa dışı 8 kumarhaneye baskın düzenlemişti.

Sabahın erken saatlerinde başlayıp, 2.5 saat süren ortak operasyonda, polisler, biri yaralı 6 Kıbrıslı Türkü, 1 Romanyalıyı, 3 Vietnamlıyı ve 37 Kıbrıslı Rum’u gözaltına almıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 08:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110