Pilli: 2088 test yapıldı 21 pozitif vaka

banner37

Pilli: 2088 test yapıldı 21 pozitif vaka
banner99

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 2088 olduğunu, 21 pozitif vakaya rastlandığını, 29 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, pozitif vakalardan 1 kişinin hava yolu ile ülkemize geldiğini, 17 kişinin daha önce tespit edilen vakaların temaslıları olduklarını, bu süre içerisinde gözetim altında tutulduklarını, 3 kişinin yerel vaka olduğunu ve temaslı takibinin yapıldığını söyledi.

18 Eylül 2020 Covid-19 genel durumu şöyle;

Bugün Yapılan Test Sayısı: 2088

Bugün saptanan Pozitif Vaka Sayısı: 21

Ülke dışından gelen vakalar – 1

Karantinada pozitifleşen temaslı vakalar -17

Yerel vakalar -3

İyileşip Bugün Taburcu Edilen Vaka Sayısı-29

banner134
Bugün Kaybedilen Vaka Sayısı- yok

Yapılan Toplam Test Sayısı- 153.218

Toplam Vaka Sayısı- 672

İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 392

Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 276

Pandemi Merkezindeki Hasta Sayısı- 77

Pandemi Otellerinde takip edilen vaka sayısı- 196

Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 4

Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı- 3

YORUM EKLE
YORUMLAR
MİSAFİR
MİSAFİR - 1 ay Önce

Kusura bakmayın ama karantina uygulamasıyla insanları ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetini daha da tehlikeye sokuyosunuz. Uçağa binebilmek için test yaptırıyoruz test negatif çıkıyo ve ben güvenli bir şekilde dikkat ederek oraya geliyorum sonuç hem maddi olarak cebimden çıkan karantina ücreti hem istifli ve ne olduğu belli olmayan insanlar topluluğu. Karantina uygulaması yarın sona erdikten sonra tekrar başlamamalı vaka sayıları artıyo gerekirse geleni 3 gün kalacağı evden otel odasından çıkarmayın ama karantina merkezi belirleyip oraya kapatmayın hemde para alarak. 2 hafta anca izin aldım 1 aydır ne olur ne olmaz diye evden hatta odamdan dışarı çıkmıyorum karşılığı virus yuvası karantina merkezi oteller ve 2bin küsür para. Güçlü yaptırımlar uygulanmalı karantina yerine. ayrıca şu dönem gelen tatile değil işini halletmeye gelir zaten.

MİSAFİR
MİSAFİR - 1 ay Önce

Gerçekten yalvarıyorum artık bitsin karantina uygulaması aylardır gitmem gereken yere gidemiyorum. 1 aydır kendime oda hapsi verdim gelebilmek için herhangi bir problem yaşamamak için bu seferde karantina uygulaması başladı nolur bitsin yarın ekimde geleyim artık gerçekten ne virus var bende ne de sağlıksız herhangi bir durumum. Çıldırıcam aylardır gelemiyorum bari şimdi bi giriş yapayım. 2 bin küsür para ayarlayabilcek olsam ucuz bilet kovalamam aylardır. gerçi o da bi işe yaramadı. defalarca iptal olan açığa alınan bilete normal fiyatından fazla yatırmış oldum ama olsun artık bi gelebileyim 2 hafta bi göreceğimi göreyim.

SIRADAKİ HABER

banner75