Pilli: Alınan yeni önlemleri kamuoyuyla paylaşacağız

banner37

Sağlık Bakanı Pilli, önümüzdeki günlerde alınacak yeni önlemleri ve kararları önümüzdeki günlerde kamu oyuyla paylaşılacağını söyledi

Pilli: Alınan yeni önlemleri kamuoyuyla paylaşacağız
banner99

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli bugün, Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıda sağlık alanındaki tüm sorunlar ve Covid-19 ile mücadelede yapılabilecekler masaya yatırıldı, karşılıklı öneriler sunuldu ve değerlendirmelerde bulunuldu.

banner134
Sağlık Bakanlığından verilen bilgiye göre, Serbest Çalışan Hekimler Birliği ile yapılan görüşmede pandemi ile ilgili kısa orta ve uzun vadede neler yapılabileceği de masaya yatırıldı.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli önümüzdeki günlerde tüm önerilerin değerlendirilerek kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Pilli “Ben tüm sağlıkçıların bakanıyım. Özel-devlet ayrımına bakmadan tüm sağlık çalışanlarının hem hekim arkadaşı, hem de bakanıyım. Onların düşünceleri benim için çok önemlidir. Tüm hekim ve hemşirelerin bu süreçte görev alması için gereken çalışmalar da başlatılmıştır. Unutulmamalıdır ki sağlık bir bütündür. Dolayısıyla sağlıkta örgütlü tüm paydaşlarla görüşmelerimiz ve ortak hareketimiz bir çatı altında devam edecektir. Ayrıca yaptığımız tüm görüşmeler ışığında kamu hastanelerinde alınacak yeni önlemleri ve alınan kararları önümüzde günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Aslolan halkımızın sağlığıdır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse sah
Ayse sah - 1 ay Önce

Lefkoşa'da Pazar yeri kalabalık. Çocukların ağzına maske takmadan küçük bebeklere kadar alıp Pazar'a gidiyor insanlar ve Sn. Harmancı parkları kapattırdı, doğum günü partileri, düğünler vs iptal. Fakat, Pazar yerinde o kalabalık yerde virüs tavan yapabilir, orayı kapatmıyorlar. Polisimiz, pazarın iki adım ötesinde araç durdurup, ceza kesmek için uğraşıyor. Memleketimin halleri. Ağlasak mı, gülsek mi bilemiyorum. Şaka gibi.

SIRADAKİ HABER

banner75