Pilli: Hızlı testler tamamen faydasız değil

banner37

banner87
Pilli: Hızlı testler tamamen faydasız değil
banner90
banner8

Yanıt için kürsüye gelen Sağlık Bakanı Ali Pilli, bir süredir mevcut malzeme ve iş gücünü verimli kullanmak için bazı sağlık merkezlerini taşıdıklarını hatırlattı.

Pilli, kendilerinin de bu merkezleri çok önemsediğini söyleyerek, Dikmen Sağlık Merkezi ve belediyesiyle bir problemleri olmadığını, binanın belediyeye ait ve hemşirelerin de belediyeyle anlaşmalı olduğunu, imzalanacak protokolle oranın gelişimi için çalışacaklarını söyledi.

“HIZLI TESTLER TAMAMEN FAYDASIZ DEĞİL”

Pilli, yapılan hızlı testlerin tamamen faydasız olmadıklarını vurgulayarak, hızlı testlerle ilgili tıbbi bilgi verdi ve test sonuçlarıyla ilgili hep şeffaf davrandıklarını belirtti.

TESTLERLE İLGİLİ RAPOR YAKINDA

Yapılan testlerle ilgili daha detaylı bilginin kısa süre sonra rapor halinde yayınlanacağını ifade eden Pilli, süreç içerisinde farklı testlerle ilgili de tarama yapılacağını söyledi.

Pilli, hangi kararlarla hangi testleri kime yaptıklarını da sıralayarak, çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.

Halka seslenerek kurallara uymalarını isteyen Pilli, tüm kurallara uyulması halinde bir sıkıntı olmayacağına inandığını belirtti.

Yangınlar konusunda da uyarılarda bulunan Pilli, insan kaynaklı felaketler konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75