Pilli: Pandemi Hastanesi önümüzdeki hafta faaliyete geçiyor

banner37

Pilli: Pandemi Hastanesi önümüzdeki hafta faaliyete geçiyor
banner90
banner8

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Acil Durum Hastanesi'nin önümüzdeki hafta içinde tam anlamı ile faaliyete geçeceğini belirterek, pandemi bölümünde çalışan sağlık personelinin de buraya kaydırılacağını kaydetti. Pilli, sözleşmeli olarak alınacak 12 doktor için de çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT Ana Haber bülteninde Koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Pilli, son günlerde yerel vakalarda artış olduğuna dikkat çekerek, Bakanlık olarak tedbirleri artırdıklarının altını çizdi.

Pilli, “Biz Bakanlık olarak tedbirleri artırdık. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi de gerekli denetimleri ve gerekli olan tedbirleri almıştır. Şu anda yerel vakaları kontrol altına alamaya çalışıyoruz. Bunun içinde herkesten yardım istedik. Kişisel önlemler çok önemlidir. Önemli olan kişinin önlemlerini alarak Sağlık Bakanlığı ile beraber bunu önlemektir. Biz buna inanıyoruz yeterki herkes elini taşın altına koysun, kendine düşen görevi yapsın. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi son tolantıda herhangi yeni bir karar almadı. Eğer gerekirse her an toplanabilir. Şu anda herhangi bir yeni karar yok. Alınan önlemler şu an için yeterli” dedi.

banner134
Bakan Pilli, Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’nde şu anda hiçbir sıkıntı olmadığını söyleyerek, günlük yapılan testlerde de herhangi bir pozitif vakaya rastlanmadığını kaydetti.

Herhangi bir şikayeti olmaynların hastaneye gitmesine gerek olmadığının da altını çizen Bakan Pilli, Koronavirüste en önemli olanın temaslı takibinin yapılması olduğunu kaydetti. Pilli “Temaslılar ne kadar erken bulunup izole edilirse yayılma o derece fazla önlenecek. Biri pozitif olduğu zaman, temaslılarını kesinlikle söylemelidir. Temaslılar da gerekli yerlere bilgi vermelidir.”dedi.

Bakan Ali Pilli aşı konusuna da değinerek, aşılarla ilgili yoll haritasının netleştiğini kaydetti.

Pilli “Aşıların geliş tarihlerinin henüz belli olmadığını ancak aşıların ülkeye gelşdiği an itibarı ile saklanması yönünde altyapının oluşturulduğunu, aşıların öncelikli olarak kimlere yapılacağının da saptandığını söytledi. Aşılarla ilgili hiçbir sıkıntımız yoktur.”dedi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, acil durum hastanesinin de önümüzdeki hafta içinde tam anlamı ile faaliyete geçeceğini söyleyerek, pandemi bölümünde çalışan sağlık personelinin de buraya kaydırılacağını kaydetti.

Sözleşmeli olarak alınacak 12 doktorun için de çalışmaların yapıldığını kaydeden Bakan Pilli, ilk Bakanlar Kurulu toplantısında bunu gündeme getireceğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75