Pilli: PCR testi pozitif olan bir yolcu tespit edildi

banner37

banner87
Pilli: PCR testi pozitif olan bir yolcu tespit edildi
banner90
banner99

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, yerinden yaptığı konuşmasında, “aldığımız duyumlara göre Türkiye’den; test sonucu pozitif olan bir kişi ülkemize geldi” dedi.

“Bu süreç aynı şekilde mi devam edecek, test sonucu pozitif olsa bile ülkeye girebilecek mi?” diye soran Denktaş, “Kendisi pozitif, çocuğu ise negatif. Bu önlemleri Türkiye ile konuşmalıyız. Pozitif vaka varsa, hiçbir şekilde uçağa ya da gemiye konmaması gerek” şeklinde konuştu.

Ardından kürsüye çıkan Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ise söz konusu iddiayı doğruladı.

Sağlık Bakanı Pilli: “Gemiye nasıl girdi bilmiyoruz”

Yolculardan birinin hafif ateşi tespit edildi, yapılan soruşturmada ‘Pozitif’ olduğunu yolcunun beyan ettiğini söyleyen Sağlık Bakanı Ali Pilli, “Aldık hastaneye götürdük. Gemiye nasıl girdi bilmiyoruz.

Temaslılarının da testleri yapılacak” dedi. Bu yolcunun çocuğuna yapılan testin negatif çıktığını da açıklayan Sağlık Bakanı Ali Pilli, temaslıların karantinaya gideceğini ve testlerin yapılacağını yineledi.

Pilli: “Adam pozitif olduğunu bile bile geldi, nasıl geldi bilemiyorum”

Covid- 19 pozitif hastaların, hastanede ayrı bölümde tutulacağını söyleyen Pilli, herkesin bu konuda rahat olmasını istedi. “Ben de pandemi hastanesi istiyorum ama eldeki imkanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz” şeklinde konuşan Ali Pilli, bu hastanın diğer hastalarla teması olmayacağını tekrarladı.

“Bu gemiye bu kişinin nasıl bindiğini ben de bilmiyorum… Kaçak olur mu olur tabii. Önemli olan kaçakları önlemek için tedbirleri en iyi şekilde almak” diyen Pilli, sağlık görevlilerinin görevlerini yaptığını savundu. “Adam pozitif olduğunu bile bile geldi, nasıl geldi bilemiyorum” dedi, bu sürede gelenlerin karantinaya gireceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75