banner6

Pınar Savun: Kendi yolumuzu kendi ışığımızla aydınlattığımız bir yıl olsun

banner37

Yeni yıl, her ne kadar sembolik bir anlam taşısa da insanın kendine ve hayatına dönüp bir baktığı, kendine hedefler belirlediği, hayallerinin tozunu aldığı bir fırsata dönüşüyor her seferinde.

Pınar Savun: Kendi yolumuzu kendi ışığımızla aydınlattığımız bir yıl olsun
banner151

Yeni yıl, her ne kadar sembolik bir anlam taşısa da insanın kendine ve hayatına dönüp bir baktığı, kendine hedefler belirlediği, hayallerinin tozunu aldığı bir fırsata dönüşüyor her seferinde.

Hepimiz hayatımız daha tatlı, daha keyifli  olsun istiyoruz. Sağlık, aşk, aile... Aklınıza ne gelirse...Şayet  hayatınızda gerçek bir dönüşüme,yeni yılda yeni bir başlangıca hazırsanız, kolları sıvayalım o zaman.

Bir yılın daha sonunu bulurken ve bir yılın başında dururken eksilin biraz, fazlalıklarınızdan arının. Şu ana kadar size hizmet etmiş ama şu anda işinize yaramayan, önünüze engel olan, duygu, düşünce,kişi, eşya,yiyecek,içecek... Her ne varsa süpürün hayatınızdan gitsin.

İşe küçük bir liste ile başlayabiliriz.

Etrafınızdaki olumsuz insanları hayatınızdan çıkarın!

Hepimizin etrafında olumsuz insanlar var ve bu kişileri hayatınızdan çıkarmanın bir yolunu bulmanız gerekiyor.

Olumsuz insanlar enerjinizi, yaşam sevincimizi emerler. Eminim şu anda bile aklınıza bu tür birkaç kişi geliyordur.Yavaş yavaş bu tür insanları hayatınızdan çıkarın ve onlardan mümkün olduğunca uzak durun.

Yaptığınız hatalar hakkında üzülmeyi bırakın!

Hayatınızda yaptığınız hatalar, gelecekte bunları tekrarlamamayı hatırlamanızı sağlarlar, bu kadar basit.

Kimse ama hiç kimse bu hayatta birkaç kere başarısız olmadan başarılı olmamıştır, bu nedenle de başarılı ve mutlu bir hayatınızın olmasını istiyorsanız birkaç hata yapmak kaçınılmaz bir şeydir.

Geçmişi hayatınızdan çıkarın!

Geriye dönüp geçmişinizi değiştirebilir misiniz?

Hayır!

Peki, o zaman neden değiştirmek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmamasına rağmen, geçmişte olanlar üzerinde duralım ki? Geçmişi telafi etmeye çalışabilirsiniz, geçmişte yaptığınız bir şey için üzgün olduğunuzu söyleyebilirsiniz ancak gerçek şu ki geçmişte olanlar oldu ve bunu değiştiremeyiz.

Geçmiş hakkında ne kadar fazla düşünürseniz, zihniniz o kadar orada yaşamaya başlar ve şu anda ve buradaki yaşama geri dönmeniz ve geleceğe bakmanız o kadar zor olur. Ancak kendimizi ve başkalarını suçlamayı bırakarak yeni bir hayata merhaba diyebiliriz. Yaşanılan her şey bir sınavın, bir deneyimin parçası.Bunu kabul ettiğimizde gerçeği görürüz.Böylece hatatımızı yeniden şekillendirebiliriz.

Kendiniz için üzülmeyi bırakın!

Kurban rolünden çıkıp kendimize acımayı bırakmadıkça istediğiniz yola çıkmanız da mümkün olmayacak. Kendimize üzülmek ve acımak yerine iyi yönlerimizi ortaya çıkarıp çalışarak, sevdiğimiz şeyleri yaparak, kendimizi sevmenin keyfini çıkaralım.

Her zaman evet demeyi bırakın!

Evet denecek zamanlar vardır, hayır denecek zamanlar vardır.

Evet demek kendinizi rahatsız, mutsuz ya da stres altında hissetmenize neden oluyorsa, o zaman hayır demenin zamanı gelmiş demektir. Ne kadar zor olursa olsun, bir yol bulmanız gerekiyor.

Genellikle evet dediğiniz bir kişiye ilk kez hayır diyerek kendinizi, tüm hayatınızı değiştirecek kadar güçlü hissedeceksiniz.

Herkesi memnun etmeye çalışmayı bırakın!

Herkesi memnun etmek imkânsızdır, kelimenin tam anlamıyla imkânsızdır. Dünyadaki en iyi, en muhteşem, en tatlı, en sevgi dolu insan olsanız bile herhangi bir nedenden ötürü sizden hoşlanmayacak birileri vardır.

Bazı insanların sizden hoşlanmamasında sorun yoktur ve onları memnun etmeye çalışmak için kendinizi değiştirmekten vazgeçmenizde ise hiç sorun yoktur.

Kendiniz olun ve birileri kendiniz olduğunuz için sizden hoşlanmadığında, en azından kendiniz olduğunuz için kendinize saygı duyarsınız.

Gelecek hakkında endişelenmeyi bırakın!

Eğer bugün elinizden gelenin en iyisini yaparsanız, geleceğiniz adına zaten bir şeyler yapmış olursunuz.

Gözden çıkarın, evinizden çıkarın, hayatınızdan çıkarın...

Kalan ne varsa az ve öz işte hayatın tadı orada.

Bir yılı daha tamamlarken bilmeliyiz ki başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır. Her son bir başlangıca dönüşür. Yaşanmış olan her şey yaşanması gerektiği için yaşanır ve her anda değişim vardır. Mutlu bir hayat için pozitif düşünmek ve negatiften uzak durmak şarttır.

Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır. Bu düşünce bize hayatın özetini veriyor. Hayatta başladığın her şey bir şekilde sona da erecek. Bir acı çekiyorsan bu mutlaka sona erecektir. Çok mutluysak da sona erecektir. Dahası hayat zaten sona erecektir. Onun için yaşamın bu kuralını aklından çıkarma. Hiçbir şey o kadar uzun sürmez. Doğar, olgunlaşır ve ölür. Zorluklar yaşıyorsan içindeki dersi gör, uyarıyı al ve hayatını gözden geçir. Mutluysan, geçmişin pişmanlığına, geleceğin kaygısına takılmadan anın tadını çıkar.

Her son bir başlangıca dönüşür. Hiçbir var olan şey tamamen yok olmaz. Fiziki ve enerji olarak dönüşür. Bir ağacı kestiğinde pek çok şeye dönüşür. Keresteye, mobilyaya, kaleme... Bu fiziki bir dönüştür. Ağacın enerjisel dönüşü onu başka bir şeye dönüştürür. Tohumları yeni ağaçlara dönüşür. Sonlar başka başlangıçlar için gereklidir. Kısaca bir şeyin sonuna yaklaştığında şunu bil; hayat başka bir şeye dönüşecektir.

Değişim her anda vardır.Değişim istiyorsan hemen şu anda bir adım at. Her istediğin anda ruhsal kurtuluşun yolu açıktır. Değişim her zaman huzurlu bir yol değildir. O bazen zorlu ve acı dolu bir yolculuktur. Fakat sonunda uçsuz bucaksız bir kavrayış ve huzura ulaşırsın.

Pozitif düşün ve negatiften uzak dur. Düşünceler hayatımızı şekillendirir.Bir şeyi uzun süre düşünürsen o şeyi gerçekleştirmek için beyin harekete geçer. Bu durumda düşüncelerin olacakları etkiler veya olmasına sebep olabilir. Bu düşüncenin gücünü gösterir. Pozitif düşünce sağlığa çok iyi gelen bir şeydir. Hayatınızı pozitif düşünce ile yönetin. Pozitif bir bakış açısı elde edin.

Hayat size şükrettiğinizde huzur verir. Gerçek anlamda şükretmek veya teşekkür etmek muhteşem bir enerji kaynağıdır. Şükrettiğinizde şükrettiğiniz şey daha iyi ve huzurlu olur. Siz daha iyi olursunuz ve tüm evrensel enerji, çevrenizdeki negatif enerjiyi yok eder. Şükretmek hayatın en güzel duygusudur.

Kendinize şefkatle davranın bu yıl. Güzel şeyler görmek için baksın gözleriniz, bir çocuğun kahkahasında kaybolun mesela, bir yaşlının duasını alın, iyilik yapmanın hazzını tadın.

Tüm hayal kırıklıklarına inat sevmek için açın yüreğinizi bu yıl. Gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu görün ve hayallerinizin koluna girerek yürüyün. Kendi değerinizi bilin ve sadece değerinizi bilenleri tutun hayatınızda.

Kendi yolunuzu kendi ışığınızla aydınlattığınız bir yıl olsun bu yıl.

2017 biterken kendinizi alkışladığınız bir  yıl yaşamış olmanız dileğiyle...

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 12:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110