'Pis kokuya dayanacak gücümüz kalmadı'

banner37

LTB ile Gönyeli Belediyesi arasında soruna neden olan Kermiya Pompa İstasyonu’nda yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak için çalışmalar sürerken, dereye halen lağım suyu akıtılması bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu

banner87
'Pis kokuya dayanacak  gücümüz kalmadı'
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi çemberinden Kermiya’ya giden yol üzerinde bulunan Kermiya Pompa İstasyonu’nda yaşanan sıkıntılara bir yandan kalıcı çözüm getirmek için çalışmalar sürerken, diğer yandan dereye lağım suyu akıtılmaya devam ediliyor.

   Gazetemizi arayarak şikayette bulunan bölge sakinleri, dereden yayılan pis koku yüzünden artık kapı pencere açamaz duruma geldiklerini belirterek, dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi.

   Lağım sularının dereye akıtılmasından dolayı da sinek popülasyonunda bir artışın olduğunu ifade eden bölge sakinleri, ilgili kurumların bu işe en erken zamanda kalıcı bir çözüm bulmasını istedi.

   Gönyeli Belediyesi hudutlarında artan nüfusa paralel olarak konut sayısında yaşanan artışın altyapı eksikliğine neden olduğunu belirten bölge sakinleri, lağım sularının bu nedenle dereye akıtıldığını söyledi.

   Öte yandan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yetkililerinden edinilen bilgiye göre, LTB sınırlarında herhangi bir taşma durumu olmazken, başkente yakışmayan bu durum Gönyeli Belediyesi’nden kaynaklanıyor.  

   Bu arada LTB ile Gönyeli Belediyesi, başkentte yaşanan bu çirkin duruma çözüm getirmek için geçtiğimiz gün ortak bir kanalizasyon idaresi oluşturulması konusunda prensip anlaşmasına vardı.

   Geçmiş yıllarda yaşanılan bir takım sorunların giderilmesi amacıyla bir araya gelen LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, ortak bir kanalizasyon idaresi oluşturulması konusunda prensip olarak anlaştıklarını açıkladı.

   Her iki belediyeden yetkilendirilmiş personellerin 15 günlük çalışmanın ardından oluşturacağı taslağı başkanlara sunacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75