banner6

Piyasada tüp gaz kalmadı

banner37

Piyasada tüp gaz kalmadı
banner150 banner151 banner143

Cemre CEMALİ

Ülkemizde her günyeni bir krizle uyanıyoruz…

Vatandaşlar bir yandan elektrik faturalarına, akaryakıt fiyatlarına, temel gıda maddelerine erişime ve pahalılığa karşı ne yapacağını kara kara düşünürken, şimdi de piyasada tüp gaz bulamamaktan şikayet ediyor.

KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, dün market market dolaştıklarını, ancak tüp gaz bulamadıklarını söyledi.

   Piyasada tüp gaz bulamayan vatandaşlar,büyük sıkıntı yaşadı. Vatandaşlar, tüp gaz bulamama sebebini ‘stokçuluğa’bağladı.

KIBRIS’a konuşan Koop-Gaz yetkilileri,Kıbrıs Türk Petrolleri (K-PET) tedarikçilerininpazartesi gününden beridir bayilere gaz vermediğini söyledi.

Yetkililer, hastaneler ve asker için yasalar gereği zorunlu stok sınırının olduğunu belirterek, stokların azalması durumunda vatandaşa gaz vermeyi keseceklerini ifade etti.

   Stok yetersizliği yüzünden ‘toplu satış’ yapılmadığını dile getiren yetkililer, vatandaşa sadece 1 tane tüp gaz verilebildiğini kaydetti.

Tüp satışının müşteri potansiyeline göre değişiklik gösterebileceğine dikkat çeken yetkililer, stokların her an bitebileceğine işaret etti.

İşimtekin: Ülkede gazla ilgili bir sıkıntı yok

K-PET Genel Müdürü Malik İşimtekin, tedarikçi firma olarak dün 78 tona yakın gaz ikmalinin yapıldığını belirterek, ülkede gazla ilgili bir sıkıntının olmadığını kaydetti.

   Bazı küçük bayilerin gaz temin etmekte sıkıntı yaşamış olabileceğini söyleyen İşimtekin, “Tüp bulmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlar daha büyük işletmelerden gaz temin edebilir” dedi.

İşimtekin, gelen yakıtın satışa sunulması için gümrükte yapılması gereken ölçüm ve işlemlerin olduğunu ifade ederek, yakıt satışa hazırlanma aşamasındayken işletmelerin ‘1 günde’ gaz eksiğinin olmayacağına dikkat çekti.

   Pazartesi günü 3 bin 650 ton yakıt yüklü geminin KKTC’ye geldiğini belirten İşimtekin,gümrük işlemlerinin yapıldığını ve bugünden itibaren gaz vermeye devam edileceğini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110