banner6

Planları suya düştü

banner37

Aldığı bir bilgiyi değerlendiren polis, S.S. ve M.A.’yı yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a geçirmek için anlaştıkları Bangladeş uyruklu 3 kişiyi aynı araçta sınıra gitmeye hazırlanırken yakaladı

Planları suya düştü
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis, aldığı ihbarı değerlendirdi ve Ercan Havalimanı-Gaziköy yolu üzerinde park halinde bulunan çift kabin araçta, S.S ve M.A.’yı yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmeyi planladıkları Bangladeş uyruklu üç kişi ile birlikte yakaladı.


“Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar S.S., MA., H.H., M.E.H. ve M.F.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Demirel’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Parlak, 06.01.2022 tarihinde saat 20.30’da Ercan Havalimanı-Gaziköy yolu üzerinde bir polis ekibinin aldığı bilgi üzerine park halinde bulunan NG 947 plakalı Mitsubishi marka L200 çift kabin araç kontrol edildiğinde, aracın sahibi olan Girne’de sakin S.S. ile birlikte Pakistan uyruklu M.A., Bangladeş uyruklu H.H. (E-23), M.E.H. (E-25) ve M.F.K.’nin (E-25) tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Mustafa Parlak, yapılan soruşturmada Bangladeş uyruklu zanlıların GKRY’ye yasal olmayan yollardan geçmek amacıyla M.A. ile gizli ittifakta bulunduklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.

Parlak, mesele ile ilgili olarak M.A. ve S.S.’nin gönüllü ifade verdiklerini belirtti. Zanlıların suçüstü gereği tutuklandıklarını ve meselede kullanılan NG 947 plakalı çift kabin aracın emare olarak alındığını kaydeden Parlak, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlıların poliste üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104