Planlı cinayetten yargılanacak

banner37

Doğancı’da ayrılma aşamasında olduğu eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı av tüfeği ile vurarak öldüren İbrahim Erhalk, dün Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı

Planlı cinayetten yargılanacak
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Doğancı’da sakin 61 yaşındaki İbrahim Erhalk, ayrılma aşamasında olduğu eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı ikametgâhlarında av tüfeği ile ‘planlayarak’ öldürdüğü suçlamasıyla dün öğleden sonra ilk kez yargı huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede oldukça sakin olan zanlı Erhalk, kendisini görüntülemeye çalışan basın mensuplarından yüzünü gizledi. Erhalk’ın mahkemede oldukça sakin, ancak gergin hali dikkat çekti.

“Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Kanunsuz silah taşıma ve tasarrufu” ve “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı İbrahim Erhalk, dün Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefke Kaza Mahkemesi Yargıcı Seran Bensen’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Damla Güçlü, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adlı Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Gökan Uzun’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın eşi ile ailevi sebeplerden dolayı tartıştığını ve tartışma sırasında adına kayıtlı olan Baretta marka av tüfeği ile eşi Nigar Tevfik Erhalk’ın göğsüne bir kez ateş ederek taammüden öldürdüğünü söyledi.

Olayın ardından zanlı İbrahim Erhalk’ın “155 Polis” hattını arayarak eşini öldürdüğünü itiraf ettiğini söyleyen Gökan Uzun, söz konusu cinayet silahı ile boş fişengin emare olarak alındığını belirtti.

Meseleyle ilgili alınması gereken ifadeler ve beklenen balistik raporlarının olduğunu söyleyen Uzun, tahkikatın yeni başladığını ve zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebilme olasılığının yüksek olmasından dolayı zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Lefke Kaza Mahkemesi Yargıcı Seran Bensen de tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlı İbrahim Erhalk’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108