Polis, 2 kişiyi daha arıyor

banner37

Gazimağusa’daki bir bankaya, ülkede olmayan iki kişi adına sahtelenen teminat mektuplarını verip, tedavüle süren Amir Husseyin’in suç ortağı olan Bangladeşli S.M. Nafiz de yakalandı

Polis, 2 kişiyi daha arıyor

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir bankaya, ülkede olmayan iki kişi adına sahte teminat mektubu vererek tedavüle süren Amir Husseyin’in suç ortağı olan Bangladeşli S.M. Nafiz de yakalandı.

Meseleyle ilgi tutuklanan S.M. Nafiz aleyhine, tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin eden polis, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı 2 kişinin daha peşine düştü.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması  için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis Memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, zanlının, 18 Mayıs 2018’de, ülkede olmayan 2 kişi adına, bir bankaya, sahte teminat mektubu vererek, sahte belgeyi tedavüle  süren Amir Husseyin’e yardımcı olduğunu tespit ettiğini söyledi.

Zanlının, 1’i Bangladeşli, diğeri Nijeryalı olan 2 kişinin de kendilerine yardımcı olduğu beyanında bulunduğundan söz eden tanık polis, henüz tamamlayamadığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden, zanlı aleyhine 1 gün tutukluluk emri istedi.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlının, 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER