Polis, 3 kişiyi daha arıyor

banner37

Lefkoşa’da Narkotik polisinin tasarruflarında uyuşturucu madde tespit ettiği zanlılar S. K., H. K., ve İ. O.’nun tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı

Polis, 3 kişiyi daha arıyor
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Gönyeli’de, evinde yapılan aramada 7 buçuk gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tespit edilen S. K., ile operasyon sırasında evin yakınında şüpheli hareketleriyle dikkat çeken ve araçlarıyla ikametgahlarında uyuşturucu tespit edilen zanlılar H. K., ve İ. O.’nun tutukluluk süreleri dün devam eden soruşturma nedeniyle 3 gün daha uzatıldı.


Polis soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, aranmakta olan şahısların ve emarelerin olduğunu belirterek, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının ve parmak izlerinin söz konusu olduğunu söyledi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Sakallı, zanlılar S. K., H. K., ve İ. O.’nun “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarruf etme, alma ve verme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından zanlı S. K.’nin Gönyeli’deki ikametgahında 8 Ocak 2021 tarihinde ve 12.40 - 13.10 saatleri arasında mahkeme emri ile arama yapıldığını belirten Sakallı, zanlının huzurunda yapılan aramada toplam 7 buçuk gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.


banner134
Sakallı, operasyon sırasında zanlı S. K.’nin ikametgâhının altında zanlı H. K.’nin yolcu olarak bulunduğu ve zanlı İ. O.’nun kullandığı KR 560 plakalı salon aracın şüpheli vaziyette tespit edilerek alıkonulduğunu dile getirerek, söz konusu araçta yapılan aramada ise zanlıların tasarruflarında yaklaşık 0.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulunduğunu ve emare alındığını ifade etti.


İki zanlının da suçüstü gereği tutuklandığına işaret eden Sakallı, aynı gün zanlı H.K.’nin Küçük Kaymaklı bölgesindeki ikametgahında da 17.50 – 18.20 saatleri arasında mahkeme emriyle arama yapıldığını bildirdi.


Yapılan arama sonucunda ise yaklaşık 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek emare alındığını vurgulayan Sakallı, iki zanlıya yönelik yapılan soruşturma kapsamında söz konusu maddeyi zanlı H. K.’nin 300 TL ve zanlı İ. O.’nun 200 TL para koyarak toplamda 500 TL karşılığında aranmakta olan bir şahıstan aldıklarının belirlendiğini anlattı.


Zanlı H. K.’nin ifadesinde ikametgâhında bulunan sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi 4 Ocak 2021 tarihinde zanlı S. K.’den aldığını beyan ettiğini dile getiren Sakallı, zanlıların verdikleri ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine dikkat çekti.


Sakallı, soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadelerin, aranmakta olan şahısların ve incelenmesi gereken kamera kayıtları ile parmak izlerinin söz konusu olduğunu ifade ederek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75