banner6

Polis 4 gün pusuya yattı, zanlıları suçüstü yakaladı

banner37

Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusunda bulunan inşaat demirlerinin bir kısmının 12 Mart’ta çalınmasının ardından, geriye kalanlar için hırsızların geri döneceği öngörüsüyle bölgede pusuya yatan polisin 4 günlük bekleyişi 16 Mart’ta sonuç verdi. Avludaki diğer inşaat demirlerini alırken suçüstü yakalanan S.D. ile S.B.’nin suçlarını itiraf ettikleri belirtildi.

Polis 4 gün pusuya yattı,  zanlıları suçüstü yakaladı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Demirhan’da bulunan ve Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusu içerisinden dört gün arayla ikinci kez muhtelif boyutlardaki inşaat demirlerini sirkat eden S.D. ile S.B. suçüstü tutuklandı.

   Zanlıların, polisin 4 gün boyunca bölgede pusuya yatması sayesinde yakalandığı öğrenildi. Elde edinilen bilgilere göre, Oben Arhun’a ait inşaatın avlusunda bulunan inşaat demirlerinin bir kısmının 12 Mart’ta çalınmasını soruşturan polis, olayın faillerinin geriye kalan demirleri de almak için geleceği öngörüsüyle bölgede pusuya yattı. Polisin bu öngörüsünde haklı olduğu ise 16 Mart’ta saat 19.00 sıralarında S.D. ve S.B.’nin söz konusu inşaata giderek demirleri almak istemeleriyle ortaya çıktı.

   Suçüstü yakalanan ve suçlarını itiraf eden S.D. ve S.B.’nin aleyhine dün mahkemeden üçer gün tutukluluk emri alan polis, zanlıların bölgedeki benzer meselelerin de faili olabileceklerini söyledi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, zanlı 1 S.D. ve zanlı 2 S.B.’nin 12 Mart 2022 tarihinde, Demirhan’da bulunan ve Oben Arhun’a ait yarım inşaatın avlusu içerisinden muhtelif boyutlardaki yaklaşık 600 TL değerindeki 8’lik inşaat demirlerini sirkat ettiklerini belirtti.

   Polis memuru Ozan Kuşak, zanlıların 16 Mart 2022 tarihinde, saat 19.00’da yine konu inşaatın avlusu içerisinden yaklaşık 400 kilo ağırlığında 3 bin 600 TL değerindeki inşaat demirlerini sirkat ettikleri esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarına vurgu yaptı.

   Zanlıların aynı gün gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçlarını itiraf ettiklerini ancak bölgede işlenen benzer suçlarla bağlarının olup olmadığının araştırılması gerektiğine değinen Kuşak, zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110