banner6

“Polis arabaya uyuşturucuyu koyup, bulmuş gibi yaptı”

banner37

“Polis arabaya uyuşturucuyu  koyup, bulmuş gibi yaptı”
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt’ta polis tarafından gerçekleştirilen “trafik ve asayiş operasyonu” kapsamında trafikte araçları kontrol için durdurulan ve paspasın üzerinde yaklaşık bir gram uyuşturucu madde ile yakalanan Afrika kökenli iki kişi tutuklandı.

   Mahkemeye çıkarılan zanlı D.N., suçlamaları kabul etmedi ve “Polis arabada arama yaptığı esnada uyuşturucuyu koyup, bulmuş gibi yaptı” dedi. Zanlının savunması salondakileri şaşırttı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar D.N.(E-21) ve N.N.(E-23) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Attila Enver Etkin, tanık olarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ahmet Sonat’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sonat, 2 Nisan tarihinde, saat 23.30 sıralarında, Güzelyurt’ta gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimi kapsamında, Güzelyurt - Lefkoşa Anayolu üzerinde polis ekipleri tarafından kontrol maksatlı durdurulan D.N.’nin kullanımındaki ve N.N.’nin de yolcu olarak bulunduğu araçta yapılan aramada, yaklaşık bir gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak zapt edildiğini belirtti.

   Polis memuru Ahmet Sonat, zanlı 1’in Lefke’deki ikametgahında yapılan aramada bir adet içinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan öğütücünün bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Sonat, tahkikatın yeni başladığını, zanlı 2’nin evinin aranması gerektiğini, zanlıların uyuşturucuyu kimden temin ettiklerinin araştırılması gerektiğine vurgu yapıp, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları, zanlıların iki gün tutuklu kalmasına, doktor kontrolünden geçirilmesine ve avukatlarına ulaşmalarına imkan sağlanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 12:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110