Polis aracına çarpıp kaçmaya çalıştı

banner37

Narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda az miktarda Hintkeneviri ve kokain bulunan N.B., tutuklandı

Polis aracına çarpıp kaçmaya çalıştı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda zanlı N.B.’nin tasarrufunda az miktarda kokain ve Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyon sırasında aracıyla kaçmaya çalışan N.B., polis aracına hafif şekilde çarptı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve kokain) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 26.05.2021 tarihinde saat 22.15’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından alınan ihbar üzerine Vedat Kaner Sokak, Ortaköy-Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda, Lefkoşa’da sakin zanlı N.B.’nin kullanımında bulunan salon aracı ile polislerden kaçmaya çalıştığı esnada Şht. Altay Kamil Sokak’ta yol içerisinde polis aracına hafif şekilde çarptıktan sonra tutuklandığına vurgu yaptı.

banner134
Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının üzerinde ve konu araçta yapılan kontrolde tasarrufunda yaklaşık 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına ve içerisinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rulo şekline getirilmiş bir Amerikan doları ile yaklaşık 10 miligram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Ramiz, zanlının Lefkoşa’da ki ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda yapılan aramada, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan beyaz renk porselen tabak, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet beyaz renk naylon parçası ile iki adet beyaz renk kağıt parçası, beyaz renk peçeteye sarılı yaklaşık 50 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan metal boru bulunarak emare alındığını kaydetti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Ramiz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75