banner6

Polis avlusunda eşine yumruk attı

banner37

Polis avlusunda eşine yumruk attı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, başka biriyle görüştüğü gerekçesiyle boşanma aşamasında olduğu eşini ciddi şekilde darp eden Ş.G., şikayet üzerine tutuklandı.

   Gazimağusa Polis Müdürlüğü önünde, eşinin yüzüne yumruk atan zanlı Ş.G, aleyhindeki suçlamaları kabul etti.

   Ş.G., işlediği ciddi suçtan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   KKTC’de çalışma izniyle bulunan TC vatandaşı Ş.G., teminat şartlarını yerine getiremedi.

   Ş.G., ya şartları yerine getirene dek, ya da yargılanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Suçunu kabul etti

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Pembe Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Pembe Kavaz, zanlının, 20 Mart  2022’de, saat 22.00’de, Gazimağusa’da, Kali Land bölgesinde, Arnavutoğlu Apartmanı önünde, başka birisiyle görüştüğü gerekçesiyle, ayrılma aşamasında olduğu eşinin üzerine yürüdüğünü söyledi.

   Olay üzerine polise gitmek isteyen eşinin yüzüne yumruk atarak ciddi şekilde darp ettiğini ifade eden Kavaz, şiddet olayının, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün araç park yeri içerisinde meydana geldiğini anlattı.

   Kavaz, zanlıyı, şikayet üzerine mahkemeden temin ettiği derdest emri gereği tutukladığını belirtti.

   Tanık polis, mahkemeden, suçlarını kabul eden TC vatandaşı zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı, 5 bin TL nakdi teminata bağladı ve davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti.

   Mine Gündüz Serden, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konulan zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini de istedi.

   Şartları yerine getiremeyen zanlı, ya teminat şartlarını yerine getirene dek, ya da her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne kalacak.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110