Polis, bir kişiyi daha arıyor

banner37

Gazimağusa’da tasarruflarında az miktarda uyuşturucu madde bulunan 3 kişi tutuklandı

Polis, bir kişiyi daha arıyor
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Narkotik polisi, benzer birçok sabıkası olan M.G., M.S. ve Ö.G.’yi (E-40) tasarruflarındaki az miktarda uyuşturucuyla suçüstü yakaladı, meseleyle bağlantılı bir kişinin daha arandığını belirterek, 3 zanlı aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri temin etti.

banner134

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meseleyle ilgili olguları aktarması için polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 31 Temmuz 2021’de, saat 12.30 sıralarında, Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, eski Sea Side bölgesinde,  M.G. (E-45) ve M.S.’nin (E-50) tasarrufunda birer adet içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara bulduklarını söyledi.

Mustafa Kavaz, yürüttükleri ileri soruşturmada, olayda bağlantısı olduğu tespit edilen Ö.G.’yi (E-40) de, M.G. ve M.S.’nin evinde tespit ederek, üzerinde yapılan aramada, beyaz kağıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yatak odasındaki dolapta hassas teraziyi bulup emare zapt ettiklerini anlattı.

Kavaz, benzer birçok sabıkası olup aleyhindeki suçlamaları kabul eden zanlıları ileri soruşturma için alıkoyduğunu belirttikten sonra, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini kaydetti.

Başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirten tanık polis, mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi Yargıç Dilşah Karayel, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88