banner6

Polis bir kişiyi daha arıyor

banner37

Polis bir kişiyi daha arıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda düzenlediği “Son Geçiş” isimli operasyon kapsamında tutuklanan 30 yaşındaki gencin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.
   20 Mayıs’ta saat 20.20’de düzenlenen operasyonda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen A.K.’nin (E-30) kullanımındaki araçta yapılan aramada; aracın direksiyonunun altındaki bölümde yaklaşık 35 gram ağırlığında kokain ile yaklaşık 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve bir hassas terazi bulunmuştu.

   Polis, “Son Geçiş” operasyonu zanlısının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini, meseleyle ilgili bir kişinin daha arandığını söyledi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarruf etme” suçlamalarıyla tutuklanan A.K., dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 20 Mayıs 2022 tarihinde, saat 20.20’de düzenlenen operasyonda, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen zanlı A.K.’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada; yaklaşık 35 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir hassas terazi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirtti.

   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir kişinin arandığına dikkat çeken Kurtbir, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, istenen emri onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104