banner6

Polis ‘dikkatsizlik sonucu oldu’ dedi, sürücü ‘yol ıslak ve kaygandı’ vurgusu yaptı

banner37

Polis ‘dikkatsizlik sonucu oldu’ dedi, sürücü ‘yol ıslak ve kaygandı’ vurgusu yaptı
banner151 banner143

Ayşe BULUT

   Gazimağusa-Karpaz anayolunda dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

   Polis, kazanın dikkatsizlik sonucu meydana geldiğini açıklarken, kaza yapan aracın 28 yaşındaki sürücüsü ise dikkatsiz olmadığını, yolun ıslak ve kaygan olduğunu savundu, yol kenarında bariyer olmamasını eleştirdi.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, kaza dün sabah 08.15 sıralarında, Gazimağusa-Karpaz anayolunun 14 ile 15’inci kilometreleri arasında Mücahitler Çemberi yanında meydana geldi.

   Hazan Sütcü (K-28), yönetimindeki RM 314 plakalı çift kabin araçla Karpaz istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu Mücahitler Çemberi’ne girdikten sonra aracın direksiyon hakimiyetini kaybetti.

   Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak toprak hendek içerisindeki toprak kısma ön tarafı ile çarpan aracın ileriye doğru savrularak Faize Yakup Sadık Sokak içerisinde takla attığı belirtilen açıklamada, yaralanan Sütçü’nün Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altında alındığı, polisin de soruşturma başlattığı belirtildi.

“Çok şükür iyiyim”

   Öte yandan, günün ilerleyen saatlerinde Hazan Sütçü de sosyal medya hesabından kaza ile ilgili bir açıklama yaptı ve kazanın dikkatsizliği sonucu değil yolun ıslak ve kaygan olması nedeniyle meydana geldiğini söyledi, bariyer olmamasını eleştirdi.

   Sütçü, açıklamasında şunları dile getirdi:

   “Çok şükür iyiyim. Arayan soran herkese çok teşekkür ederim. Gazetede dikkatsizlik sonucu denildi. Muhtemelen öyle söylendi da yazıldı. Dikkatsiz olsaydım araba kaymaya başladığı an ayağımı gazdan çekmek yerine panikten ne yapacağımı bilmez bu kadarı ile kurtarmazdım.

   Fakat; yolun ıslak olduğu ve kaygan olduğu, bariyer olmadığı için hendeğin içine savrulup takla attığım söylenmez. Çünkü bu suçlar biz yolu kullananlara ait olmayan kısımdır. Yol güvenliğini sağlamak ile yükümlü olanların suçudur. Ve o yüzden bunlardan bahsedilmez yasaklı cümle kalıpları.

   Kaç kişi can verdi bu yollarda ve anlaşılan vermeye de devam edecek ama dikkatsizlik yüzünden, yolların güvensizliği nedeni ile değil.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104