banner6

Polis Genel Müdürlüğü Basın Bilgisi

banner37

Polis Genel Müdürlüğü Basın Bilgisi
banner150

banner150

banner99

TEDBİRLERİMİZİ ZAMANINDA ALARAK,

TRAFİK KAZALARI VE YANGINLARIN ÖNLENMESİNE YARDIMCI OLALIM

           Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, ülkemiz genelindeki anayolların kenarlarında ve  refüjler içerisinde büyüyen otlar; yollarda seyreden araç sürücülerinin görüş mesafesini  engelleyip trafik ve yol güvenliği açısından tehlike arz etmektedir. Bunların yanı sıra  yangınların oluşumuna ve nihayetinde yangının arazilere sirayet etmesine de davetiye çıkarmaktadır.    

            Bu Bağlamda;

  1. Araçlarınızla seyir halinde olduğunuz veya yolda yaya olarak bulunduğunuz sırada, içtiğiniz sigara izmaritini yol kenarlarına atarak kuru otların tutuşarak yangın oluşmasına sebep olmayınız.

  1. Ülkemiz genelindeki anayollar ve tali yolların kenarları ile refüjler içerisinde sürücülerin görüş açılarını engelleyen otlar ve ağaç dallarının temizliğinin Karayolları Dairesi ve Tüm Belediyeler tarafından zamanında yapılması, hem trafik kazalarının önlenmesinde hem de olası yangınların önlenmesi açısından yol ve trafik güvenliğinin sağlanmasına katkı konulacaktır.

UNUTMAYALIM!

ZAMANINDA ALINACAK TEDBİRLER SAYESİNDE İNSAN HAYATI KORUNARAK, OLUŞACAK MADDİ KAYIPLARIN ÖNÜNE GEÇİLEBİLECEKTİR. KAZASIZ VE GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLERİZ.

PGM – TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104