Polis, güneye geçen 2 kişinin peşinde

banner37

Güney Kıbrıs’tan kaçak olarak getirdiği 6 bin 631 kilo etle yakalanan Aysın Eskimuhtaroğlu’nun tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

banner87
Polis, güneye geçen 2 kişinin peşinde
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ve Adli Şube ekiplerinin, Güvercinlik Kavşağı’nda düzenlediği operasyonda, askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’tan kamyonet arkasında getirdiği 6 bin 631 kilo kaçak etle yakalanan Aysın Eskimuhtaroğlu aleyhine başlatılan geniş çaptaki soruşturma sürüyor.
Kaçak etlerin nereye götürüleceğini araştıran polis, meseleyle bağlantısı olup aranan şahıs ilan ettiği biri yasal yoldan Güney Kıbrıs’a geçen 2 kişinin izini sürüyor.
Aysın Eskimuhtaroğlu aleyhinde devam eden soruşturma kapsamında dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

 

Yargıç Gökan Asafoğulları huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Erman Sennaroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.
Tanık polis Erman Sennaroğlu, zanlının, “gümrüksüz mal ithali”, “gümrüksüz mal tasarrufu” ve “1’inci derece askeri yasak bölgeyi ihlal” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.
Erman Sennaroğlu, zanlının, 27 Haziran 2018’de, sabahın erken saatlerinde, SPA’da bulunan bir depodan donmuş ve paketlenmiş vaziyette aldığı 6 bin 631 kilo dana etini, FA 116 plakalı kamyonete yükleyip, Güvercinlik bölgesindeki askeri yasak bölgeyi ihlal ederek kuzeye geçtiğini anlattı.
Zanlının, Güvercinlik Kavşağı’nda düzenlenen bir operasyon sonucu tespit edilip tutuklandığını kaydeden tanık polis, kamyonet içerisindeki insan tüketimi açısından uygun olmayan konu etlerin nereye götürüleceği hususunda geniş çapta araştırma başlattıklarını ifade etti.
Zanlının sözlü beyanına değinen tanık polis, zanlının suç ortağı olan ve yasal yolla Güney Kıbrıs’a geçtiğini tespit ettiği H. V.’nin, konu etleri kuzeyde zanlıdan teslim alıp, bilinmeyen bir yere götüreceğini öğrendiğini belirttikten sonra, adı edilene ait incelediği telefon dökümlerinde meseleye bağlantısı olduğuna dair bir şahsın daha olduğunu belirlediğini anlattı.
Meseleyle ilgili aranan 2 kişinin bulunduğunu kaydeden tanık polis, geniş çapta yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, temin ettiği çok sayıdaki telefon dökümlerinin incelemesini sürdürdüğünü ve bu dökümlerde tahkikatını aydınlatacak hususlar bulunduğuna inandığını anlattı.
Tanık polis, mahkemeden henüz tamamlayamadığı tahkikatını salimen yürütebilmek için, tahkikatına etki etme olasılığı olan zanlı aleyhine mahkemeden 5 günlük tutukluluk emir talep etti.
Yargıç Gökan Asafoğulları, sağlıksız etlerin kuzeyde bilinmeyen bir yere teslim edileceğine vurgu yaptıktan sonra konu suçun aydınlatılması için polise fırsat tanıdı.
Yargıç, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108