Polis, halen silahı arıyor

banner37

Hamitköy’de alacak-verecek meselesi yüzünden ev basıp, bir kişiyi silahla korkuttukları iddia edilen Muhammet Suat Güner ve Gökhan Arı teminatla serbest bırakılırken, konu silahın henüz bulunamadığı belirtildi.

Polis, halen silahı arıyor

Emine UYSAL

Hamitköy’de alacak-verecek meselesi yüzünden ev basıp, bir kişiyi silahla korkuttukları iddia edilen Muhammet Suat Güner ve Gökhan Arı teminatla serbest bırakılırken, polisin konu silahı halen aradığı bildirildi.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Korkutmak amacıyla silah taşıma” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Muhammet Suat Güner ve Gökhan Arı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmış ve teminatla serbest bırakılmıştı.

 

Olay nasıl olmuştu?

Olayda, 13 Haziran’da iki zanlının E.G’nin ikametgahına gidip, borcunu ödemediği gerekçesiyle korkutmak amacıyla silah gösterdikleri ileri sürülmüştü.

Mahkeme, her iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 25 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir vermişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER