Polis, iki suç ortağını arıyor

banner37

Evinde 45 gram uyuşturucu bulunan F.D.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatılırken, eşi E.D., ile kayınvalidesi S.K. ise suçla bağlantılarının olmadığı anlaşıldı ve serbest bırakıldı

Polis, iki suç ortağını arıyor

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Gazimağusa’da düzenlediği operasyonda ele geçirdiği 45 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle ilgili başlattığı soruşturması devam ediyor.

Uyuşturucunun kendisine ait olduğunu itiraf eden F.D.’nin tutukluluk süresi dün çıkarıldığı mahkeme tarafından 7 gün daha uzatılırken, ilk etapta tutuklanan eşi E.D. ile kayınvalidesi S.D.’nin suçla bağlantısı olmadığı anlaşıldı ve iki kadın serbest bırakıldı.

Polis, F.D.’nin tasarrufunda bulunan uyuşturucuyla ilgili bağlantısı olan iki kişinin daha arandığını açıkladı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, zanlının uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan methaldar olduğunu belirterek, zanlının polise itiraf niteliğinde gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı.

Zanlının ifadesine göre meseleye bağlantısı olan 2 şahsı daha aradığını anlatan tanık polis, tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki tüm hususları değerlendiren yargıç, tahkikatla ilgili tüm hususların araştırılabilmesi için zanlının 7 gün daha tutukluluğunun devamına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER