Polis korkusu, ölüm getirdi

banner37

Gönyeli’deki, “şüpheli ölüm” olayıyla ilgili detaylar netleşmeye başladı. İddiaya göre, çatıdan düşerek hayatını kaybeden Hakan Yalçın ile ev arkadaşı H.İ., tasarruflarındaki 1 kiloyu aşkın uyuşturucu nedeniyle evlerinin önüne giden polisin baskın yapacağından korkup, paniğe kapıldı. Yalçın’ın bu panikle uyuşturucuları saklarken çatıdan düştüğü ayrıca yolda karşılaştıkları polis korkusuyla da hastaneye inmedikleri ileri sürüldü

Polis korkusu, ölüm getirdi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

İKİ PAKET UYUŞTURUCUYU SATTILAR… “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” ile “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” suçlamalarıyla tutuklu bulunan E.İ. dün yeniden mahkemeye çıkarılıp, tutukluluk süresi 4 gün uzatıldı. Mahkemeye bilgi veren polis, evde 12 büyük paket halindeki 1 kilo 296 gram sentetik cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde bulunduğunu anımsatarak zanlının uyuşturucuyu Hakan Yalçın’la Haspolat’ta 16 paket olarak aldıklarını ve paketlerden ikisini iki farklı güzergaha bıraktıklarını itiraf ettiğini söyledi.

Gönyeli’de meydana gelen “şüpheli ölüm” olayıyla ilgili detaylar, yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Hakan Yalçın’ın çatıdan düşerek hayatını kaybetmesi olayının, uyuşturucu bağlantılı olduğu, Yalçın’ın ve tutuklu bulunan ev arkadaşı E.İ.’nin polis baskını yapılacağı korkusuyla yaşadıkları panik nedeniyle olduğu iddia edildi.

İddiaya göre, olay günü, evlerinde 1 kilo 296 gram Bonzai bulunan E.İ. ile ev arkadaşı olan 39 yaşındaki Hakan Yalçın, evde bulundukları sırada apartmanlarının önüne gelen trafik polislerinin, uyuşturucu baskını yapacağını zannetti, paniğe kapıldı ve Yalçın’ın polise yakalanma korkusuyla çatıdan düştü.

Zanlı E.İ.’nin yolda da polis ekibiyle karşılaşıp daha da paniğe kapıldığı ve ağır yaralı arkadaşını kendi arabasıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kadar götürse de tutuklanma korkusundan Yalçın’ı tedavi ettirmeden yeniden evine döndüğü iddia edildi.

E.İ., evine döndükten yaklaşık yarım saat sonra 112 Acil’i arayarak yardım istedi, ancak Yalçın ambulansla hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirmişti.

Olay yerini incelemeye giden polis, E.İ.’nin evinde ve apartmanın depolarının altında 12 büyük paket halinde 1 kilo 296 gram sentetik cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde bulmuştu.

E.İ., uyuşturucuyu Hakan Yalçın’la Haspolat’tan 16 paket olarak aldıklarını ve paketlerden ikisini iki farklı güzergaha bıraktıklarını polise itiraf etti.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği, zanlı E.İ. hakkında Hakan Yalçın’ın ölümüyle ilgili, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü de evinde bulunan yüklü miktardaki uyuşturucuyla ilgili soruşturması devam ediyor.

E.İ., dün, “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) alma, verme ve tasarrufu” ile “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma”suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 4 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, Yalçın’ın hastaneye ilk götürüldüğünde tıbbi tedavi almış olması halinde hayatta kalabileceği bilgisinin alındığını açıkladı.

Evde fenalaştı, yolda yaşamını yitirdi

banner134
Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 24 Haziran 2021 tarihinde saat 23.00 raddelerinde zanlı E.İ.’nin Gönyeli’de ikamet etmekte olduğu iki katlı apartmanın çatı katından arkadaşı olan Hakan Yalçın’ın düşerek yaralandığını belirtti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, E.İ.’nin arabasıyla ev arkadaşı olan Hakan Yalçın’ı saat 23.04’te Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürdüğünü ve tekrar Gönyeli’deki ikametgaha döndüğüne vurgu yaptı.

Kurtbir, hastaneye götürüldüğü halde tedavi göremeden yeniden eve götürülen Hakan Yalçın’ın fenalaşması üzerine zanlı E.İ.’in 112 Acil Servisi aradığını ve Hakan Yalçın’ın devlet hastanesine götürülürken yaşamını yitirdiğini belirtti. Kurtbir, zanlının müştekiyi saat 23.04’te hastaneye götürdüğünde tıbbi tedavi alması durumunda yaşayabileceği bilgisinin alındığını kaydetti.

Evden 12 büyük paket Bonzai çıktı

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlının evinde Narkotik ve Adli Şube ekipleri tarafından mahkeme emriyle huzurunda yapılan aramada, apartmanın arka kısmında boş alanda depoların altında bir miktar sentetic cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve kan lekeleri bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

Kurtbir, evde yapılan aramada ise üzerinde kan lekeleri bulunan koli bantları ile bantlı 960 gram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin emare alındığına vurgu yaptı.

Kanlı halı da emare alındı

Kurtbir, evin salon kısmındaki üzerinde kan lekeleri olan halının emare alındığına dikkat çekti. Zanlının itiraf içerikli gönüllü bir ifade verdiğini belirten Kurtbir, 24.06.2021 tarihinde zanlının müteveffa ile birlikte 16 paket sentetic cannabionid aldıklarını ve Haspolat- Lefkoşa ile Alayköy yolu üzerinde iki paketini teslim alınmak üzere bıraktıklarını mahkemeye aktardı.

Kurtbir, meseleyle ilgili maddelerin analiz sonucunun beklendiğine, parmak izi araştırmalarının sürdüğüne, GSM operatörlerinden müteveffa ile zanlının dökümlerinin alınıp inceleneceğine, uyuşturucu maddeleri bıraktıkları konumun araştırılacağına, kamera dökümlerini inceleneceğine, zanlının yasal statüsünün araştırılacağına ve aranan üç şahsın olduğuna dikkat çekti.

Meselenin hem Narkotik hem de Adli Şube ekibi tarafından çok yönlü soruşturulduğunu belirten Kurtbir, zanlının poliste dört gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının dört gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75