Polis memuru, iki ayrı suçlamayla tutuklandı

banner37

Özel Soruşturma Birimi, polis memuru Fahri Gümüşsoy’un laptopunda FETÖ/PDY isimli terör örgütüyle ilgili Ekim 2016 tarihinde yapılan bir dosyadaki belgeleri, yetkisiz olarak tasarrufunda bulundurduğunu tespit etti

Polis memuru, iki ayrı suçlamayla tutuklandı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Soruşturma Birimi, polis memuru Fahri Gümüşsoy’un laptopunda Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) isimli terör örgütüyle ilgili Ekim 2016 tarihinde yapılan bir dosyadaki belgeleri yetkisiz olarak tasarrufunda bulundurduğunu tespit etti.

   “Resmi görevi kötüye kullanma” ve “Resmi sırları ifşa etmek” suçlamalarıyla tutuklanan polis memuru Fahri Gümüşsoy, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Özel Soruşturma Birimi’nde görev yapan polis çavuşu Tolga Erol’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Erol, zanlı Fahri Gümüşsoy’un Ekim 2016 tarihinde yetkisiz olarak FETÖ- PDY soruşturması kapsamında video kaydı ve belgelerin zanlı Fahri Gümüşsoy’un hard-diski içinde belirlendiğini kaydetti.

   Polis çavuşu Tolga Erol, zanlı Fahri Gümüşsoy’un Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve evinde arama yapıldığını belirtti.

   Erol, zanlının daha önce de teminatla serbest bırakıldığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Hasan Esendağlı, itiraz etmedi. Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75