Polis, Ngok'un ailesine acı haberi verdi

banner37

Haspolat-Taşkent yolu üzerindeki ormanlık alanın girişinde ölü olarak bırakılan Nijerya uyruklu 25 yaşındaki Walshak Augustine Ngok’un öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 6 zanlının tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

Polis, Ngok'un ailesine acı haberi verdi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat - Taşkent anayolu üzerindeki TMT Anı Ormanı’na dönülen toprak yol girişinde feci şekilde dövülerek öldürülmüş halde bulunan, Nijerya uyruklu 25 yaşındaki Walshak Augustine Ngok’un öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 6 cinayet zanlısının tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

   “Taammüden adam öldürme” suçlamasıyla tutuklanan Ezeh Christopher (E-29-Nijerya), Ambrose Kelechi Onyeukwu (E-33-Nijerya), Nana Fosu Awoture Nkansah (E-30-Gana), Wayne Ayanda Moyo (E-26-Zimbabwe), Afamaefune Hanry Uwadibie (E-31-Nijerya) ve Amanda Nyambawe (K-22-Zimbabwe) isimli zanlılar dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Cem Ozan’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ozan, 19 Nisan’da saat 07.00’de Haspolat-Taşkent anayolunun bir buçuk kilometrelerinde Walshak Augustine Ngok’un ölü olarak bulunduğunu anımsattı.

   Müfettiş Muavini Cem Ozan, adli tıp uzmanı tarafından cesede yapılan otopside maktulün künt kafa travması, beyin kanamaları ve elle boğma (asfiksi) sonucu öldürüldüğünün belirlendiğine vurgu yaptı.

   Ozan, olayla ilgili yürütülen soruşturmada çevre şahadetleri ve incelenen kamera görüntülerinde zanlılara ulaşıldığını belirtti.

“Zanlılardan 7 gönüllü ifade alındı”

   Müfettiş Muavini Cem Ozan, zanlıların üç günlük tutukluluk süresinde doktor kontrolünden geçirildiklerini ve 6 zanlının olayla bağlantısı olmadığından serbest bırakıldığını belirtti.

   Zanlıların üç günlük tutukluluk süresince 10 tanık ifadesi alındığına vurgu yapan Ozan, olayın gerçekleştiği iki ilçeden de kamera görüntüleri alındığına dikkat çekti.

   Ozan, yine üç günlük sürede maktulün kimliğinin belirlendiğini ve Nijerya’daki ailesine ulaşıldığını anlattı.

   Cem Ozan, gönüllü ifadelerin teyidinin devam ettiğini, zanlılardan toplam 7 gönüllü ifade alındığını belirterek, kamera görüntülerinin incelenmeye devam edileceğine vurgu yaptı.

   İfadelerin teyit ve tekzibinin devam ettiğini belirten Ozan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Cinayetle ilgili şu detaylara ulaşılmıştı…

   Polis, Ngok’u, ev arkadaşı olan Ezeh Christopher’in öldürdüğünü belirledi.

   Olay günü Girne’de bir restoranda arkadaşlarıyla birlikte yemek yiyen Ezeh Christopher ile cinayete kurban giden gencin kız meselesi yüzünden tartıştıkları ve ev arkadaşı oldukları öğrenildi. Cinayeti itiraf eden Ezeh Christopher’in yanında olan ve kavgayı ayırmaya çalıştıklarına dair polise ifade verdikleri öğrenilen diğer zanlıların önemli itiraflarda bulundukları bilgisine ulaşıldı.

“Evde dövdü, yolda öldürdü”

   Christopher’in olay günü hem alkol hem de uyuşturucu aldığı ve kız meselesi yüzünden tartıştığı Walshak Augustine Ngok’u evde feci şekilde dövdüğü ardından ise diğer arkadaşlarının ‘Onu hastaneye götürelim’ ısrarlarına rağmen merdivenlerden başını basamaklara vura vura indirip, sürükleyerek arabaya koyduğu ve yolda da yumruklamaya devam ettiği yönünde bilgilere ulaşıldı.

   Ezeh Christopher’in maktulün nefes almadığını gördüğünde de hastaneye gitmek yerine TMT Anı Ormanı’nın girişine atmaya karar verdiğini itiraf eden yanındaki diğer zanlı arkadaşları, öfkesinin şiddetinden dolayı onu engelleyemediklerini itiraf ettikleri bilgisine ulaşıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108