banner6

“Polis örgütünün personel ve araç gereç eksiklikleri var”

banner37

Polis örgütünün kuruluşunun 55’inci yılı dolayısıyla Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, Cumhurbaşkanı Akıncı, Meclis Başkan Uluçay ve Başbakan Tatar’ı ziyaret etti

“Polis örgütünün personel ve araç gereç eksiklikleri var”
banner8

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, Polis örgütünün kuruluşunun 55’inci yılı ve Polis Haftası kapsamında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Ersin Tatar’ı ziyaret etti.


Görüşmelerde, polis örgütündeki eksik kadrolar konusu da ele alındı.


Polis örgütünün halkın huzur ve güven içerisinde yaşaması için haftanın yedi günü 24 saat hizmet veren bir kuruluş olduğunu dile getiren Manavoğlu, ayrıca itfaiyenin polis örgütüne bağlı olmasının nedeninin de yangınları önleme mücadelesini sürdürdüğünü belirtti. Manavoğlu, polis örgütünün personel ve araç gereç eksikliklerinin var olduğun fakat örgüt olarak bu eksikliklerin arkasına sığınmadan, görevlerini eksiksiz yapmaya çalıştıklarını vurguladı. Polisin görevini yaparken yetkilerini yasalardan aldığına dikkat çeken Manavoğlu, yasaların vermediği yetkileri polisin kullanamayacağını söyledi. Manavoğlu, “Özellikle organize suçlarla ilgili hazırladığımız yasa tasarıları vardır. Bir kısım da Meclis’te olan yasalarımız vardır. Bilişim suçlarıyla ilgili hiçbir yasa yoktur. Bu yasaların biran önce yasallaşıp, hayata geçirilmesi ve polis örgütünün elini daha güçlendirmek ve suçların önlenmesinde büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

banner134


Cumhurbaşkanı Akıncı, ülkedeki asayiş konusunun en önemli sorunlar arasında yer almaya başladığını belirterek, yurttaşlar arasında tedirginlik yaşandığını ifade etti.


Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay da bilişim suçları yasasının önemine dikkat çekerek ileriki dönem mutlaka öne alınması gereken yasalardan biri olduğunu vurguladı.


Başbakan Ersin Tatar, nüfusun ve öğrenci sayısının arttığını söyleyerek polis sayısının da artırılması gerektiğini, bunun bilinci içinde olduklarını kaydetti. Tatar, ihtiyaçların karşılanması için imkânları seferber edeceklerini söyledi.


Gün dolayısıyla mesaj yayımlanan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ise, polisin yasalarla ve altyapıyla güçlendirilmesinin elzem olduğunu da kaydederek “Personel, teknik donanım ve araç gereç eksikliklerinin giderilmesiyle çok daha güçlü bir polis teşkilatımız olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88