banner6

Polis, satıcıların peşinde! 

banner37

Gazimağusa’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda tasarruflarında uyuşturucu ve tabanca bulunan M.D. ve B.Ş.B.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Polis, satıcıların peşinde! 
banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK 

   Gazimağusa’da 13 Ocak’ta eş zamanlı düzenlenen iki operasyonda suçüstü tutuklanan M.D. (E-22) ve B.Ş.B.’nin (E-21) aleyhine yürütülen geniş çaplı soruşturma devam ediyor.
   Tasarruflarında toplam 57 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 2 öğütücü ve 1 tabanca ele geçirilen genç zanlılar, dün ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerine 7’şer gün tutukluluk emri alındı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için polis çavuşu Hasan Selvili’yi  tanık kürsüsüne çağırdı.
   Hasan Selvili, genç zanlılara uyuşturucu maddeyi satan, isim bazında bildikleri iki kişiyi aradıklarımı mahkemeye aktardı. 
   Selvili, M.D.’yi, 13 Ocak’ta, saat 16.00’da, Gazimağusa’da kalmakta olduğu ikametgahta tespit edip, konu evde 16.05-16.55 saatleri arasında düzenledikleri arama sonucu, evin yatak odasında şilte altında ayrı ayrı iki naylon poşet içerisinde 44 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, tüp gaz sobası üzerinde, içerisinde 1’er gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan 2 adet öğütücü, çıt çıtlı şeffaf naylon içerisinde ise 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.
   Tanık polis, aynı saat ve tarihte zanlı B.Ş.B.’yi TE 029 plakalı aracıyla şüpheli hareketler sergilediği bir esnada tutuklandıklarını hatırlattı ve zanlının giydiği ceketin sol yan cebinde naylon poşette 7 gram ağırlığında Hintkeneviri (kubar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile ikametgahındaki elbise dolabında şarjörsüz 8 mm çapında bir adet tabancayı bularak emare zapt ettiklerini anımsattı.
   Tanık polis, zapt ettiği emareleri gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan, muhafazasında kullanılan naylon poşetleri gönderdiği Parmak İzi Şubesi’nden ve tabancayı gönderdiği Balistik İnceleme Şubesi’nden henüz bir rapor temin edemediğini belirterek, çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini duyurdu.
   Tanık polis ayrıca, isim bazında bildiği ve zanlılara uyuşturucu sattığına inandığı iki şahsı henüz bulamadığından söz etti ve mahkemeden, serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.    Huzurundaki meseleyi tezekkür eden kıdemli yargıç, ciddi suçla ilgili yürütülen tahkikatta süreye ihtiyaç duyulduğunun açıkça ortada olduğunu söyledi ve her iki zanlının, tahkikatını salimen neticelendirilebilmesi için 7’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104