Polis satıcının peşinde

banner37

Gazimağusa’da, Çanakkale Mezarlığı’nda, giydiği çorap içerisinde 1 gram ağırlığında uyuşturucu maddeyle yakalanan M.K.’nin tutukluluğu 2 gün uzatıldı

Polis satıcının peşinde
banner90
banner99

1 GRAMINI 100 TL’YE ALDI… Polis, gönüllü ifade verip, konu maddeyi 1 gram olarak 100 TL karşılığında satın aldığını itiraf eden M.K’yi, dün, ek tutukluk talebiyle mahkemeye çıkarttı ve aleyhine 2 günlük tutukluk emri temin etti
 

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa narkotik polisinin, Çanakkale Mezarlığı’ndaki toprak alanda, giydiği çorap içerisinde 1 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakaladığı 21 yaşındaki M.K. isimli genç aleyhine yürüttüğü soruşturma sürüyor. 
   Polis, gönüllü ifade verip, konu maddeyi 1 gram olarak 100 TL karşılığında satın aldığını itiraf eden M.K’yi, dün, ek tutukluk talebiyle mahkemeye çıkarttı ve aleyhine 2 günlük tutukluk emri temin etti.
   Kimliğini tespit ettiği satıcıyı aradığını belirten polis, ayrıca, emareyi, incelenmesi için gönderdiği laboratuvardan henüz sonuç alamadığını da belirtti.
   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, zanlının, kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirterek, meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

banner134
   Hasan Derman, zanlının, polise yapılan ihbar üzerine, 7 Kasım 2019’da, saat 14.00’te, Gazimağusa’da, kullanımında bulunan GJ 190 plakalı araçta ve üzerinde, Çanakkale Mezarlığı’ndaki toprak alanda tespit edildiğini anımsattı.
   Derman, konu araçta ve zanlının üzerinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, giydiği sağ ayak çorabı içerisinde foil kağıdına sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını anlattı.
   Suçunu itiraf eden zanlının, konu maddeyi, 100 TL karşılığında 1 gram olarak satın aldığını beyan ettiğini belirten tanık polis, kimliğini belirledikleri satıcıyı henüz tespit edemediklerini söyledi.
   Tanık polis, meseleyle ilgili 3 kişiden ifade temin ettiğini belirttikten sonra tahkikatını neticelendirebilmek için mahkemeden ek süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçların yaygınlığına vurgu yaptıktan sonra, tahkikatın selameti açısından zanlının tutukluluğunu 2 gün daha uzattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75