Polis, satıcıyı arıyor

banner37

Gazimağusa’da bir otel odasına baskın yapan narkotik polisi, satışa hazır 8 pakette uyuşturucu madde ele geçirdi, 2 kişiyi tutukladı

banner87
Polis, satıcıyı arıyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir otel odasına baskın yapan narkotik polisi, ele geçirdiği satışa hazır 8 pakette, toplam 4 gram ağırlığında, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ele geçirip, W.T.S. (36) ve S.K.F.’yi (30) tutukladı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan yabancı uyruklu iki zanlı dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Zehra Bilgeç’in huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı,  meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hasan Derman, zanlıların, kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirterek, meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

   Hasan Derman, 14 Mayıs 2020’de aldığı ihbar doğrultusunda, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir otelin

110 numaralı odasına baskın düzenlediğini ve her iki zanlı huzurunda, 17.35-18.10 saatleri arasında yaptığı aramada, orta sehpa üzerinde, 8 adet beyaz renk kağıt içerisinde toplam 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini söyledi.

   Yine aynı sehpa üzerinde beyaz kağıt parçasına sarılı içerisinde tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet içerisinde tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigarayı da bulup emare aldığını sözlerine ekleyen tanık polis, W.T.S.’nin ifade verip, konu maddeleri Gazimağusa’da 500 TL karşılığında, ismini bilmediği bir şahıstan aldığını söylediğini belirtti.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri ve muhafazasında kullanılan bet kağıtlarını incelenmesi için ilgili laboratuvarlara göndereceğini ifade ederek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve gerekli araştırmaları yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu anlattı.

   Polis, mahkemeden tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve satıcıyı bulabilmek için zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Zehra Bilgeç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75