Polis ses ve kamera kayıtlarını inceliyor

banner37

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin tutuklu hücrelerinin penceresinden uyuşturucu atılması olayına karıştıkları suçlamasıyla F.D., ve T.T.’nin ardından yakalanan G.A., ile A.A.’nın tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı

Polis ses ve kamera kayıtlarını inceliyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin hücrelerinde davasının görüşülmesini bekleyen bir tutukluya uyuşturucu götürdüğü gerekçesiyle tutuklanan F.D., ve T.T.’ye söz konusu uyuşturucuyu temin ettikleri suçlamasıyla tutuklanan G.A ile suç ortaklığı yaptığı ileri sürülen U.Ö.’nün tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.


Zanlı G.A.’nın cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan eşi A.A.’nın yönlendirmesiyle zanlı U.Ö., ile irtibat kurup, uyuşturucuyu zanlı F.D.’ye verdiği belirlendi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan F.D. (E-23) ve T. T. (K-21) isimli iki zanlının ardından tutuklanan G.A., ve U.Ö., dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibince, Merkezi Cezaevi’nden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne götürülen tutukluların dava saatini bekledikleri hücrenin penceresinden uyuşturucu atılacağı bilgisi alındığını belirtti ve pusuya yattıklarını anımsattı.


banner134
Polis memuru Cemal Ramiz, 03.12.2020 tarihinde, saat 10.30 sıralarında, zanlı F.D.’nin, Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılmak üzere bekleyen tutukluların bulunduğu odanın penceresi içerisinden yaklaşık 12 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile uyuşturucu içerdiğine inanılan 13 adet hap ve uyuşturucu içerdiğine inanılan bir miktar toz maddeyi odanın penceresinden içeriye vermeye çalıştığı sırada suçüstü tespit edildiğini anımsattı.


Zanlı F.D.’nin, T.T.’nin cep telefonu aracılığıyla cezaevinde bulunan ve uyuşturucu getirdikleri kişiyle görüşme yaptığının tespit edildiğini kaydeden Ramiz, ayrıca cezaevinde zanlıların görüştüğü kişiye ait 310 telefon görüşmesinin kaydının emare alındığını ve halen incelendiğini anlattı.


Polis memuru Cemal Ramiz, zanlı F.D.’ye uyuşturucuyu temin eden G.A., ile U.Ö.’nün geniş çaplı soruşturma neticesinde Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını mahkemeye aktardı.


Ramiz, zanlı G.A.’nın cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan eşi A.A.’nın yönlendirmesiyle zanlı U.Ö., ile irtibat kurup, uyuşturucunun zanlı F.D.’ye verilmesini sağladığını tespit ettiklerini kaydetti. Soruşturmanın halen devam ettiğini, kamera ve ses kayıtlarının hâlâ incelendiğini, analiz raporlarının beklendiğini ve zanlıların cep telefonlarının dökümlerinin beklendiğini kaydeden Ramiz, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75