Polis, tahlil sonuçlarını bekliyor

banner37

Polisin yerde bulduğu sigara paketinden çıkan anahtar evinin kapısını açtığı için paketteki 2 gram uyuşturucu nedeniyle tutuklanan 22 yaşındaki A.M.M.’nin aleyhindeki soruşturma sürüyor

Polis, tahlil sonuçlarını bekliyor
banner87

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta polisin ‘yüksekten düşme’ olayını araştırırken, yerdeki sigara paketi içerisinde 2 gram uyuşturucu ve bir ev anahtarı bulması olayıyla ilgili tutuklanan 22 yaşındaki A.M.M.’nin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Paketteki anahtarın evinin kapısını açması nedeniyle ‘Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) tasarrufu’ suçlamasıyla tutuklanan zanlı ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Murat Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 27.07.2018 tarihinde, saat 01.00 sıralarında, Lefkoşa’da polis tarafından yüksekten düşme olayının soruşturulması esnasında olay mahallinde yerde sigara paketi içerisinde yaklaşık 1 buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir başka kâğıt içerisinde yaklaşık 600 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını yineledi.

Polis memuru Murat Döşenci, sigara paketi içinde zanlının ikametgâhına ait anahtar bulunduğunu belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini söyleyen Döşenci, uyuşturucuyu aldığı kişinin arandığına ve konu maddenin analiz sonuçlarının beklendiğine vurgu yaptı.

Döşenci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER