Polis, taş kokainin izini sürüyor

banner37

Narkotik tarafından önceki gün tasarruflarında 200 gram taş kokain (crack) bulunan O.N., ile B.N., dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Polis, taş kokainin izini sürüyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

TEK KULLANIMI DAHİ BAĞIMLILIK YAPABİLİYOR… Uzmanlara göre, tek kullanımında bile bağımlılık yapabilen tehlikeli bir uyuşturucu türü olan ve önceki gün Gönyeli’de ele geçirilen 200 gram taş kokainle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan Narkotik polisi, O.N., ve B.N., isimli zanlıların aleyhine dün 2 günlük tutukluluk emri aldı. Polis, zanlıların tasarrufunda uyuşturucunun yanı sıra eski eser niteliği taşıdığı düşünülen 2 adet de madeni para bulunduğunu açıkladı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından önceki gün Gönyeli’de gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 200 gram taş kokain (crack) ile ilgili polisin çok yönlü soruşturması devam ederken, uyuşturucuyla ilgili yakalanan O.N., ve B.N., isimli zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine ilk etapta 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Uzmanlara göre, tek kullanımında dahi bağımlılık yapabildiği için en tehlikeli uyuşturucu türlerinden kabul edilen taş kokainle ilgili yakalanan zanlılarından B.N.’nin polise itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiği belirtildi.

İki zanlı dün “Kanunsuz uyuşturucu madde (kokain) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Sakallı, 8 Haziran 2021 tarihinde saat 12.45 raddelerinde Gönyeli’de, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü personelince gerçekleştirilen operasyon neticesinde, O.N. (E-39, Nijerya) ile B.N.’nin (E-36, Nijerya) tasarruflarındaki sırt çantası içerisinde yaklaşık 200 gram ağırlığında taş kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak, her iki şahsın da suçüstü hali gereği tutuklandığına vurgu yaptı.

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlıların Gönyeli’deki ikametgahında yapılan aramada zanlı B.N.’nin yatak odasında, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ile elbise dolabında iki adet eski eser olduğuna inanılan madeni para bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

Sakallı, madeni paraların ileri tetkik için Adli Şube’ye, uyuşturucuların ise analiz için Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderildiğini kaydetti.

Zanlı B.N.’nin itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini söyleyen Sakallı, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapıp, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75