“Polis terfileriyle” ilgili sınavlar iptal

banner37

KKTC Başsavcılığı, Yüksek İdare Mahkemesi tarafından Polis Hizmetleri Komisyonu’nun gerçekleştirdiği sözlü sınava ilişkin alınan ara emri kararını istinafa taşıyor

“Polis terfileriyle” ilgili sınavlar iptal
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC Başsavcılığı, Yüksek İdare Mahkemesi (YİM), tarafından Polis Hizmetleri Komisyonu’nun gerçekleştirdiği sözlü sınava ilişkin alınan ara emri kararını istinafa taşıyor.


Öte yandan YİM’in ara emri kararı verdiği sözlü sınavın bugün yapılması beklenen yazılı sınavı iptal edildi.


Yüksek Mahkeme Yargıcı Gülden Çiftçioğlu, Polis Hizmetleri Komisyonu’nun 9-10 -11 Kasım’da Polis Müdürü mevkii için gerçekleştirdiği birinci aşama sözlü yarışma sınavında, tüzüğe göre önceden soru bankası oluşturulmaması, sorulan soruların soru bankasından seçilmemesi ve tüzükte belirlenen usulde soruların dağıtılmaması nedeniyle sınavın idari işlem açısından yürütmesinin durdurulmasına emir vermişti. 


banner134
Çiftçioğlu, Polis Hizmetleri Komisyonu’nun oluşumunun tüzüğe aykırı olduğu iddiasını reddetmiş ve komisyonda görev yapan müdür muavininin nisabı sağlamak için bulunduğu ve oy kullanmadığından davacının sınavdaki başarı veya başarısızlığına katkısı olmadığına bulgu yapmıştı.


Gülden Çiftçioğlu, 9 Kasım’da yapılan komisyon toplantısının yetkisiz veya hukuka ayrılıktan söz edilemeyeceğine de bulgu yapmıştı. 

Diğer polislerin davaları 18 Aralık’a ertelendi


Öte yandan, Polis Müdür Muavinleri Barış Sel ve Ali Adalıer ile Başmüfettiş Aslan Coşkun’un açtığı ve dün görüşülmesi beklenen davalar ise, Polis Müdür Muavini Bekir Abatay’ın davasıyla ilgili YİM’in önceki gün aldığı ‘ara emri kararının’ Başsavcılık tarafından istinafa götürülecek olması sebebiyle 18 Aralık’a ertelendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kirmizigil
Kirmizigil - 2 ay Önce

Kibrista hic olmamasi gereken isler oluyor emniyette. Herseyin seffaf olmasi gerekmezmi.

Kibrisli
Kibrisli - 2 ay Önce

Torpil ve adam kayirma ihtimalinin olmamasi en guzeli..

Ben Johnson
Ben Johnson - 2 ay Önce

Ozellikle barış sel tam bir duzenbazdır

SIRADAKİ HABER

banner75