banner6

Polis, zehir tacirinin peşinde!

banner37

Gazimağusa’da ele geçirilen 41 adet LSD türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan İranlı S.T.S. ve M.W. aleyhine 4 gün ek tutukluluk emri alındı

Polis, zehir tacirinin peşinde!
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da ele geçirilen 41 adet LSD türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan İranlı S.T.S. (E-24) ve M.W.(E-24) aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Meseleyle ilgili alınan ihbar üzerine, kaldıkları sitede düzenlenen operasyon sonucu tutuklanan iki gencin tutukluluk süresi 4’er gün uzatıldı.

Alışverişin gerçekleştiği bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyen polis, S.T.S.’nin cebindeki cüzdana zulalı olup, kişinin gerçek algılarında bozulma yaratan, halüsinojen bir uyuşturucu türü olan(LSD)’yi satan şahsın izini sürüyor.

İnceleme devam ediyor

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis çavuşu Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis çavuşu Hasan Selvili, 9 Eylül’de,  saat 15.00 sıralarında aldığı ihbar üzerine, Gazimağusa’da bir sitede, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu, zanlıları, ikametgahlarından çıktığı sırada tespit ettiğini anlattı.

Hasan Sevili, yaptıkları üst aramasında, S.T.S.’nin (E-24) şortunun cebinde, LSD türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 41 adet kağıt parçalarını bularak emare zapt ettiklerini anlattı.

Selvili, S.T.S.’nin beraberinde olup, konu ikametgahtan S.T.S. ile birlikte çıkan M.W.’yi de meseleye bağı olduğuna inandığı için tutukladığını kaydetti.

Tanık polis çavuşu ayrıca, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan kağıt parçasını ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini ve henüz sonuç almadığını belirterek, aradığı şahsı tespit edebilmek için bölgedeki 3 farklı yerde operasyon düzenlediğini anlattı.

Polis çavuşu, temin ettiği ifade doğrultusunda, konu maddenin satışının yapıldığı bölgedeki kamera kayıtlarını ve zanlılara ait cep telefonlarını incelemeye aldığını da ifade etti.

banner134

Tanık çavuş, mahkemeden, tüm belirttikleri ışığında tahkikatını salimen tamamlayabilmek için zanlılar aleyhine ek süre istedi.

Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı.

Kıdemli yargıç, serbest kalmaları halinde devam eden tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 4’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88