banner6

Polise direndi ama kurtulamadı

banner37

Polise direndi ama kurtulamadı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Ülkemizde giderek yaygınlaşan ve diğer adli suçlara bir basamak olan uyuşturucu suçları, toplumdaki endişeleri gün geçtikçe büyütüyor.

   PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Gazimağusa Narkotik polisi, aldığı bir ihbarı değerlendirdi ve düzenlediği operasyonda Tuzla köyü girişinde tespit ettiği 24 yaşındaki Ürdün uyruklu

T.B.M.N. isimli gencin evinde 56 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi. Zanlı T.B.M.N. dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, polis çavuşu Hasan Selvili yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Zanlının, 5 Mayıs’ta saat 22.30’da Tuzla’da meydana gelen ‘Kanunsuz Hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma ve tasarrufu’ suçlarından methaldar olduğunu belirten Selvili, aldığı bilgi ışığında, zanlıyı, bahse konu tarihte ve saatte Tuzla köyünün girişinde bir ticari taksiden indiği sırada, ekiplere direnmesi üzerine makul güç kullanarak alıkoyduktan sonra, üst ve mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında ikametgahında arama yaptığını anlattı.

   Selvili, zanlının huzurunda kalmakta olduğu evde yapılan aramada, evin yatak odasındaki elbise dolabı içerisinde, şeffaf naylon poşetlere sarılı 55 gram, aynı dolaptaki kağıt parçası içerisinde de 1 gram ağırlığında tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

   Tanık polis, gönüllü ifade verip konu maddeleri bir şahıstan aldığını itiraf eden zanlının tasarrufundan zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirtti.

   Laboratuvardan gelecek sonucunun tahkikatına yön vereceği üzerinde duran tanık polis,  mahkemeden henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110