Polise yalan ifade vermiş

banner37

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde elektronik cihazlar satan bir dükkandan çok sayıda telefon, saat, bilgisayar ve para çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan P.K. ve K.K.K., 6 gün daha tutuklu kalacak

Polise yalan ifade vermiş
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

KIYAFETLERİ BULUNDU… Polis, zanlı P.K.’nin cihazları aranmakta olan bir şahıstan aldıklarına yönelik verdiği gönüllü ifadesinin yalan olduğunun anlaşıldığını belirterek, zanlının telefonu aldığını söylediği kişinin ülkeye hiç gelmediğinin tespit edildiğini, zanlının daha sonra ifadesini değiştirdiğini ve suçunu itiraf ettiğini kaydetti. Polis, kamera kayıtlarında görülen zanlının kıyafetlerinin bulunduğunu ve zanlı K.K.K.’nin beyanlarının da araştırılacağını söyledi.

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde 12 Nisan günü elektronik cihazlar satan bir dükkana girerek çok sayıda telefon, saat, bilgisayar ve para çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar P.K. ve K.K.K., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatıldı.

Polis, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı P.K.’nin cihazları aranmakta olan bir şahıstan aldıklarına yönelik verdiği gönüllü ifadesinin yalan olduğunun anlaşıldığını belirterek, zanlının telefonu aldığını söylediği kişinin ülkeye hiç gelmediğinin tespit edildiğini kaydetti. Polis, kamera kayıtlarında görülen zanlının kıyafetlerinin bulunduğunu ve zanlı K.K.K.’nin beyanlarının da araştırılacağını ifade etti.

Aranan şahıs KKTC’ye hiç gelmemiş

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Şener, olguları aktardı.

Şener, zanlılar P.K. ve K.K.K.’nin “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Şener, zanlıların 12 Nisan 2021 tarihinde, saat 02.15 raddelerinde Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde, Girne Caddesi üzerinde bulunan ve işletmeciliğini Mehmet Karadeniz’in yaptığı Mobilelink isimli elektronik cihaz mağazasının penceresinin kilit kısmını kırıp dükkan içerisine girdiğini belirterek, mağaza içerisinde bulunan 39 adet Iphone 12 marka cep telefonu, 1 adet Apple marka saat, 1 adet Apple Mackbook Pro laptop ve çekmece içerisinde bulunan 2 bin 850 TL nakit parayı sirkat ettiğini kaydetti.

Zanlıların aynı gün sirkat ettikleri elektronik eşyaları Lefke’de satmak istedikleri sırada tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Şener, zanlıların kullanımında bulunan ZPK 438 plakalı araçta yapılan aramada sirkat edilen elektronik eşyaların birçoğunun tespit edilip emare alındığını ifade etti.

Şener, 34 telefon, 1 laptop ve 1 kulaklığın bulunduğunu, 5 adet Iphone marka telefon, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın hâlâ aranmakta olduğunu vurgulayarak, zanlı P.K.’nin cihazları aranmakta olan bir şahıstan aldıklarına yönelik verdiği gönüllü ifadesinin yanlış olduğunun anlaşıldığını anlattı.

Zanlının telefonu aldığını söylediği kişinin ülkeye hiç gelmediğinin tespit edildiğini belirten Şener, zanlının daha sonra ifadesini değiştirdiğini ve suçunu itiraf ettiğini kaydetti.

Şener, soruşturma kapsamında incelenen kamera görüntülerinde zanlının olay günü giymekte olduğu kıyafetlerin bulunduğunu dile getirerek soruşturmanın devam ettiğini, zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, ayrıca zanlı K.K.K.’nin de beyanlarının araştırılacağını söyledi.

Soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğine dikkat çeken Şener, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 6 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75