banner6

Polisi aramaması için kız arkadaşını silahla tehdit etti

banner37

Kız arkadaşını ciddi şekilde darp eden A.T.’nin tasarrufunda iki adet izinsiz tabanca ve canlı mermiler bulundu

Polisi aramaması için kız arkadaşını silahla tehdit etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Gönyeli’de sakin A.T.(E-50), eve gelen temizlikçiye 500 TL verdiği gerekçesiyle aralarında çıkan tartışma sonucu kız arkadaşı G.N.C’yi ciddi şekilde darp etti.

Erkek arkadaşından şikayetçi olan G.N.C., A.T.’nin tasarrufunda iki adet izinsiz tabanca ve canlı mermiler olduğunu ihbar etti.

G.N.C, iki ay önce de aralarında çıkan kavgada zanlı tarafından darp edildiğini ve polisi aramasını önlemek için kendisine silah doğrultup, tehdit ettiğini aktardı.

Polis, A.T.’ye ait ikametgahta yaptığı aramada; bir adet 7.65 mm ve bir adet de 9 mm çapında olmak üzere iki adet tabanca, üç adet tabanca şarjörü, toplam 57 adet canlı mermi ile çeşitli ebatlarda toplam 24 adet boş kovan bulup, emare aldı.

“Kayıtsız Ateşli silah”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma Tasarruf” ve “Ciddi Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A.T, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlı A.T.’nin 24 Eylül 2021 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Gönyeli’de bulunan ikametgahlarının şömine odası içerisinde temizlikçiye 500 TL verdiği gerekçesi ile aralarında çıkan tartışmaya müteakip aynı yerde sakin kız arkadaşı G.N.C.’nin sol yanağına sağ eli ile tokat vurmak sureti ile ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

İki tane tabancası olduğunu ihbar etti

Polis memuru Alparslan Yavuz, akabinde G.N.N’nin zanlı A.T. tarafından temmuz ayı içerisinde kendisinin polisi arayacağı esnada Glock marka silahı kendisine doğrultup “hadi arada göreyim” diyerek tehdit ve darp edildiğini ve evde ruhsatsız silahı olduğunu anlattığını kaydetti.

Yavuz, mahkeme emri gereği zanlının evinden yapılan aramada zemin katta kapalı ve kullanılmayan Genel Müdür odası içerinde asma tavan arasında gizlenmiş 1 adet C 99502 seri numaralı Vizör marka 7.65 mm siyah renk tabanca ve boş şarjörü, 1 adet YFW 516 seri numaralı Glock marka siyah renk 9 mm tabanca ve boş şarjörü, 35 adet 9 mm canlı tabanca mermisi, 22 adet 7,65 canlı tabanca mermisi, 10 adet Magnum boş mermi kovanı, 11 adet 9 mm boş mermi kovanı, 3 adet 7,65 boş mermi kovanı, 2 adet siyah tabanca kılıfı, 1 adet koltuk altı asmalı kahverengi tabanca kılıfı, 1 adet Promat marka boş şarjör, canlı mermiler ile boş kovanların konduğu plastik kap ve tabancaların ve tabanca malzemelerin saklı olduğu büyük plastik kap emare olarak alındığına dikkat çekti.

Tahkikatın devam ettiğini, alınacak ifadeler, incelenecek kamera görüntülerinin yanı sıra tabancayla ilgili araştırma yapılması gerektiğini belirten Yavuz, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Tutku Candaş, suçların ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104