Polisi görünce, içinde uyuşturucu olan cüzdanı attılar

banner37

Kiralık araçla, ışıkları kapalı olarak seyreden yabancı uyruklu 6 genç, uyuşturucu suçundan tutuklandı

Polisi görünce, içinde uyuşturucu olan cüzdanı attılar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Yeşilyurt’ta Cengiz Topel Hastanesi yol kavşağında, kiralık araçla ışıksız olarak seyreden yabancı uyruklu 6 üniversiteli genç, polisi görünce, içinde 4 gram uyuşturucu olan cüzdanı araçtan dışarı attı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hint Keneviri) Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Hammamıtı Salvador Mumurove, Isa Laıresı, Nevers Kapambwe, Leon Takudzwa Chırenje, Donovan Kudakwashe Goreraza ve Kelvin Kanawakura Tekere, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 31.10.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lefke Polis Karakolu’nda görevli bir polis ekibi tarafından zanlı Hammamıtı Salvador Mu Murove’nin kullanımında bulunan ve diğer 5 zanlının yolcu olarak bulunduğu ZRP 945 plakalı aracı Ecevit Caddesi Yeşilyurt’ta Cengiz Topel Hastanesi yol kavşağında ışıksız olarak Güzelyurt istikametine doğru seyir ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Ozan Özder, polis memurlarının konu aracı durdurup, kontrol için aracın yanına gittikleri esnada aracın sol ön kapı camından, dışarıya siyah renk bir cüzdan atıldığını fark etmeleri üzerine, zanlıların huzurunda söz konusu cüzdan içerisinde yapılan kontrolde yaklaşık 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak, emare olarak alındığını ve zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Olayla ilgili tahkikatın devam ettiğini söyleyen Özder, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğunu belirterek, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75