Polisin fotoğrafıyla müstehcen mesaj gönderdi

banner37

Lapta Polis Karakolu’nda görevli bir polisin fotoğrafını izinsiz olarak kendi telefonuna indirerek, kişisel sosyal medya hesabından başkasına müstehcen bir yazıyla gönderen E.A. tutuklanarak Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Polisin fotoğrafıyla müstehcen mesaj gönderdi
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan bir polisin fotoğrafını izinsiz olarak kendi telefonuna indirerek kişisel sosyal medya hesabından A.T. isimli kişiye müstehcen bir yazıyla yollayan zanlı E.A., önceki gün Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptığı sırada tutuklandı

“Özel Hayata Müdahale” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.A, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde bir günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Bayram Albayrak’ı tanık olarak dinletti.

Albayrak, 20 Mayıs tarihinde Lapta’da sakin A.T. isimli adamın karakola giderek yaklaşık altı aydır ikametgahının yardımcı evinde kalan erkek bahçıvanı E.A.’dan rahatsız olduğunu, bu nedenle de kendisini evinden çıkardığını, ancak daha sonra zanlı E.A.’nın sosyal medya hesaplarından sürekli olarak A.T.’yi rahatsız etmesinden dolayı da polise gittiğini söyledi.

A.T.’nin zanlı aleyhinde hiçbir şikayetinin olmadığını belirten Albayrak, A.T.’nin polisten sadece E.A.’yı uyarmalarını istediğini belirtti.

banner134
Aralarında geçen meseleyle ilgili Lapta Polis Karakolu’nda görevli bir polisin zanlıyı ikaz etmek için karakolun telefonundan arayıp karakola davet ettiğini ifade etti.

Ancak zanlı E.A.’nın karakola gelmeyerek karakol telefonlarına da cevap vermediğini belirten Albayrak, daha sonra Lapta Polis Karakolu’nda görevli bahse konu polisin kendi şahsi kullanımındaki cep telefonunun WhatsApp isimli programı ile zanlıyı aradığını söyledi.

Albayrak, zanlının daha sonra Lapta’da görevli olan polisin fotoğrafını kendi telefonuna izinsiz olarak indirdiğini ve sosyal medya hesabından A.T. isimli kişiye yollayarak bir de müstehcen mesaj attığını söyledi.

Bunun üzerine A.T. isimli kişinin karakola gelerek zanlı tarafından telefonuna gönderilen fotoğraf ile mesajı söz konusu polise gösterdiğini belirten Albayrak, bahse konu polisin de bu durumdan rahatsız olduğundan zanlı E.A. aleyhinde şikayetçi olduğunu kaydetti.

Albayrak, zanlı E.A. hakkında mahkemeden derdest emri alındığını, ancak zanlının 21 Mayıs tarihinde yurt dışına çıkmasından dolayı zanlıyı önceki gün Ercan Havalimanı’ndan ülkemize giriş yaptığı sırada tutukladıklarını söyledi.

Zanlının kullanımında bulunan cep telefonunun hafta sonu olmasından dolayı incelemeye gönderilemediğini belirten Albayrak, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı E.A., “Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. A.T. ile ne telefondan ne de whatsApp’tan konuştum” dedi.

Yargıç Temay Sağer, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını söyleyerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75