banner6

Polisler, avukat ve zanlılar karantinaya alındı

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu partisi yaparken yakalanan 4 zanlıdan 3’ünün PCR sonucu pozitif çıktı

Polisler, avukat ve zanlılar karantinaya alındı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

ÇOK SAYIDA TEMASLI VAR… Gürültü yaptıkları için yapılan şikayet üzerine Gazimağusa Adli Şube ekibinin baskın yaptığı evde uyuşturucu partisi yaparken yakalanan Kamerun uyruklu 4 zanlıdan 3’ünün PCR test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nden çok sayıda polis, zanlıların gözaltına tutuldukları hücrelerdeki diğer tutuklular ve Kamerunlu zanlıların avukatı temaslı oldukları için karantinaya alındı, müdürlük binası baştan aşağı ilaçlandı.

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde, uyuşturucu suçundan gözaltına alınan Kamerunlu 4 kişinin 3’ünde, Koronavirüs tespit edildi.

Kamerunlu zanlıların yerleştirildiği polis hücresindeki diğer tutukluların yanında temaslı olan çok sayıda polis ve Kamerunlu zanlıları savunacak olan avukatın karantinaya alındığı öğrenildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartılması beklenen Kamerunlu 3 kişi, dün akşam üzeri, PCR test sonucuna göre tedavi altına alındı.

Hücredeki virüs tespitinin panik yarattığı Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde, tedbirler sıklaştırılıp, gerekli ilaçlamaların yapıldığı belirtildi.

Parti yapıyorlardı

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne, 5 Nisan’da bölge sakinlerinin yaptığı şikayet sonrası, Adli Şube ekipleri, gürültü yaptıkları gerekçesiyle Kamerunlu 4 kişinin evini ziyaret etti.

Parti yapılan eve, baskın yapan Adli Şube ekibi, konu evin salonundaki masa üzerinde uyuşturucu madde tespit etti.

Adli polis, durumu Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bildirdi.

Narkotik polisi, mahkeme emri gereği konu evde, saat 18.00’de yaptığı aramada, yaklaşık 4 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sarma sigarayı bularak emare zapt etti.

Meseleyle ilgili C.B.E. (E-22), D.N.N. (E-22), R.E.A. (E-22) ve C.O.O.’yu (E-24) tutuklayan polis, ele geçirdiği emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderdi.

Kamerunlu zanlıların tedavi süreci bitikten sonra mahkemeye çıkartılacağı belirtildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104