Posta ulaşımı gemilere kaldı

banner37

Posta Dairesi’nin son günlerde sadece deniz yoluyla posta hizmeti vermesi vatandaşları mağdur ederken, bu sıkıntının uçak paralarının ödenmemesinden kaynaklandığı öne sürüldü

banner87
Posta ulaşımı gemilere kaldı
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Posta hizmetlerinin son günlerde uçak yerine sadece deniz yoluyla yapılması vatandaşları mağdur ederken, sıkıntının uçak paralarının ödenmediği gerekçesiyle yaşandığı iddia edildi. Ancak Posta Dairesi Müdürü Söğüda Besimler Tabak, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve sıkıntının en geç bir ay içinde giderileceğini açıkladı.

Posta Dairesi’nde son günlerde uçak hizmeti verilmediği için gönderdikleri paketlerin gemiyle gitmek zorunda kaldığını söyleyen vatandaşlar, gemiyle giden postaların gideceği adrese çok geç ulaştığından yakındı.

Vatandaşlar, “Bize bu çağda bunu mu layık görüyorlar?” şeklinde konuşarak yetkililerin bu soruna biran önce çözüm getirmesini istedi.

Tabak: Bu iddialar gerçeği yansıtmıyor

Posta Dairesi Müdürü Söğüda Besimler Tabak, posta hizmetlerinin uçak paralarının ödenmediği gerekçesiyle gemi üzerinden yapıldığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, firmaların aksamadan ve düzenli bir şekilde ödendiğini söyledi.

Tabak, posta hizmetlerinde yaşanan sıkıntının Atatürk Havalimanı’nın İstanbul Havalimanı’na taşınmasından kaynaklandığını belirterek, şu şekilde konuştu:

“Ülkemizden uçakla gönderilen tüm postalar, Uluslararası Posta İşleme Merkezi aracılığıyla dünyaya ulaştırılıyor. Atatürk Havalimanı’nın kapanıp İstanbul Havalimanı’na taşınmasıyla birlikte Uluslararası Posta İşleme Merkezi de yeni havalimanı yakınlarına taşındı. Dolayısıyla da posta hizmetlerinde böyle bir aksama oldu. Ancak bu durum kalıcı değil, en geç bir ay içinde giderilmiş olacak.”

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75