banner6

Prof. Dr. Müfit Yenen: Durumu iyi, tedavide yüz güldüren noktaya geldik

banner37

Prof. Dr. Müfit Yenen: Durumu iyi, tedavide yüz güldüren noktaya geldik
banner99

3.Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun sağlık durumuyla ilgili doktorları ve kızı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay basın toplantısı düzenledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit Yenen, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun sağlık durumu ile ilgili basın toplantısı düzenledi, durumunun “iyi olduğunu” açıkladı.

Prof. Dr. Müfit Cemal Yenen, Eroğlu’nun tedavisinde “yüz güldürücü” noktaya gelindiğini söyledi. Yenen, Eroğlu’nun YDÜ Hastanesi’ne baş dönmesi, konuşma bozukluğu şikayeti ile başvurduğunu ifade ederek tedavisinin sürdüğünü anlattı.

 Yenen “Nörolojik açıdan beyin zarını etkileyen bir enfeksiyondan şüphe ettik.

Bu sabah itibarıyla olumlu sonuçları gördük” diye konuştu.

Başhekim Yenen “Sayın Cumhurbaşkanı bu sabah itibarıyla her türlü konuşulanı anlayabilecek konumdadır, takibin hiçbir aşamasına solunum cihazına bağlanmamıştır, uyutulmamıştır.

banner134

 Takiplerimiz nörologlardan ve kardiyologlardan oluşan birer ekip tarafından sürüyor.

Bu takip yoğun bakımda gerçekleştirilmiştir. Zamanında uygun tanı ve tedavinin başlanması nedeniyle yüz güldürücü bir noktaya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

 Prof. Dr. Hamza Duygu ise kardiyoloji konusunda bir sıkıntıya rastlamadıklarını takibin nörolojik takip şeklinde devam ettiğini söyledi.

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay da YDÜ Hastanesi’ne teşekkür ederek babasının tedavisinin 'bir mucize ile' yapıldığını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikriye.anibal
Fikriye.anibal - 1 ay Önce

Sagliglnlz.icin.dua.ediyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88