banner6

'Profesyonel sendikacılık' tüm sendikalarda kalkıyor!

banner37

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı ve Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş Serhat İncirli’nin Kıbrıs TV’de sunduğu “Kıbrıs’ta Bugün” programında profesyonel sendikacılıkta yapılan öneri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

'Profesyonel sendikacılık' tüm sendikalarda kalkıyor!
banner151

Öğretmenler Yasası’nın ayrı bir yasa olduğunu o yüzden o yasada ayrı düzenleme yapılması gerektiğine işaret eden Denktaş, sendikacılıkla ilgili kararın sadece öğretmenler için değil, tüm kamu sendikaları için düzenleneceğini ifade etti.

Denktaş, bu kararı almanın artık zamanı olduğunu da ifade ederek, kararın çoktan alınması gerektiğini söyledi.

Denktaş, sendikal faaliyetlerin engellenmediğini tam aksine “profesyonel sendikacılık” yapılmasını zorunlu kılacaklarını belirterek, sendika çalışanlarının, sendika üzerinden ödenen maaşla profesyonel olarak bu görevi yapacaklarını sözlerine ekledi.

Bir öğretmenin sendika başkanı seçilme hakkının yine bulunacağını da söyleyen Denktaş, bu kişilerin mesai sonrasında sendikal görevlerini yerine getirebileceğini kaydetti.

Denktaş şunları kaydetti:

“Örgütlenme çalışmaları, sendika politikasının üretilmesi bugünden itibaren özel sektörden iş bekleyen gençlerin istihdam edilmesiyle birlikte, sendikal haklara sahip bir ortamda profesyonel bir şekilde yapılacak”

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 09:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110